Jakie grupy kolorów owoców i warzyw trzeba spożywać? Tego dowiecie się podczas spaceru w Botaniku

i

Autor: Lars P., CCO Public Domain, flickr.com Jakie grupy kolorów owoców i warzyw trzeba spożywać? Tego dowiecie się podczas spaceru w Botaniku

Spacer po Botaniku: Tęcza smaków owoców i warzyw

2015-09-03 16:49

Najbliższy weekend można spędzić na spacerze z przewodnikiem. Lubelski Ogród Botaniczny organizuje nowy spacer. Tym razem zadowoleni będą najbardziej wybredni smakosze.  

Czym obdarzyła nas natura, jakie ma kształty i kolory smak? Dla człowieka znaczenie ma nie wygląd, a wartości odżywcze owoców i warzyw.

Podczas spaceru z przewodnikiem po lubelskim Botaniku dowiecie się jakie kolory kryją w sobie jaką super moc. Które kolory warzyw i owoców przydzielane są do jakich grup i co to oznacza? Naukowcy z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej podzielą się swoją wiedzą.

Przewodnicy pokażą warzywa o działaniach antynowotworowych, wspomagających serce, a także te poprawiające kondycję włosów i paznokci.

Po Ogrodzie Botanicznym w najbliższą niedzielę oprowadzać będzie Monika Książek. Zbiórka o godzinie 10.45. Początek o 11.00. Spacer trwał będzie około dwóch godzin.

Udział w spotkaniu każdego spacerowicza, niezależnie od wieku kosztuje trzy złote. Lublinianie korzystające z biletów okresowych lub Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą opłaty dodatkowej.