Zamek Lubelski

i

Autor: Marek i Ewa Wojciechowscy, CC-BY-SA-3.0, wikimedia.org Zamek Lubelski

Sezon Lublin: 290 darmowych atrakcji dla każdego. Ruszają zapisy [AUDIO]

2016-04-17 10:00

W poniedziałek ruszą zapisy do 5. już edycji Sezonu Lublin. Na chętnych czekają spływy kajakowe, zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej czy rajdy rowerowe. 

290 darmowych wydarzeń, 11 dni, mnóstwo zabawy i pozytywnej energii. To symboliczne rozpoczęcie sezonu turystycznego. Wszystko to w Lublinie- mieście, które zachwyca swoją 700- letnią historią, corocznymi imprezami kulturalnymi czy klimatycznymi uliczkami Starego Miasta. Od 23 kwietnia do 3 maja miasto będzie pokochać jeszcze bardziej.  Będą atrakcje dla młodzieży, dzieci, sportowców, fotografów a nawet dla... niemowląt. 

Sezon Lublin 2016. Czego się spodziewać?

Zapomnijmy o korkach, terminach w pracy czy problemach z parkowaniem. Lublin zaprasza nas w magiczny i tajemniczy świat, który w czasie wydarzenia będzie na wyciągnięcie ręki. Na zwiedzających czeka 290 wydarzeń, które oddadzą klimat Koziego Grodu. Zajrzycie do Galerii Labirynt, Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum na Majdanku, Piwnicy pod Fortuną czy do Domu Słów.

Jest też kilka propozycji dla aktywnych. Będą rajdy rowerowe, spływy kajakowe czy „bieg po prawdziwym Lublinie”. Miejsc z zagadką w mieście jest wiele, dlatego trasa 20- kilometrowego biegu poprowadzi was przez miejsca nieoczywiste. To już 24 kwietnia.

Będą też warsztaty kulinarne, dzięki którym na nowo odkryjecie regionalne smaki. Chętni na nowo odkryją kuchnię ormiańską czy kuchnię kresów. To warsztaty kulinarne, degustacje i prelekcję.

Jak dorośli, to i dzieci. Oczywiście te większe i takie, które spacery zobaczą dopiero na zdjęciach. W programie baby tour, czyli spacery po Stary Mieście z niemowlętami. Dla tych większych atrakcji również nie zabraknie. To chociażby wieczory z legendami lubelskimi.

Spacer herstoryczny- nowością będzie pokazanie historii Lublina poprzez przedstawienie lubinianek znanych i nieznanych. Pojawią się też gry i zabawy miejskie. 

Posłuchaj, dlatego warto wziąć udział w wydarzeniu. Materiał przygotował Michał Serkiz, reporter Radia ESKA.

Zapisy

Sezon.lublin.eu- na tej stronie od poniedziałku będzie można zapisać się na wydarzenia. Zapisy będą przyjmowane również w Biurze Obsługi Sezonu Lublin przy ul. Jezuickiej 1-3. Jedna osoba może zapisać się na maksymalnie 3 imprezy.