Na seniorów czekają wycieczki, wspólne zajęcia i wyjazdy

i

Autor: Werner22brigitee, CCO Public Domain, pixabay.com Na seniorów czekają wycieczki, wspólne zajęcia i wyjazdy

Seniorzy mają własny klub! Będą bawić się na Rucie

2015-12-09 16:45

Dla zdrowia, zabawy i aby nie spędzać życia w samotności. Nadchodzi czas lubelskich seniorów.

Na Czubach rozpoczyna działalność siódmy już w Lublinie Klub Seniora. Ma być wsparciem dla mieszkańców.

Seniorów w Lublinie jest coraz więcej. Miasto chce im zapewnić lepszy komfort życia. - Klub początkowo będzie funkcjonował dwa razy w tygodniu z możliwością zwiększenia częstotliwości spotkań, w zależności od oczekiwań osób korzystających z zajęć klubowych - mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych. - Oferta zajęć jest bogata i różnorodna ale ostateczna forma zostanie wypracowana wspólnie z Klubowiczami – dodaje.

Co będzie się działo na Rucie?

Dziadkowie mogą od nowa odkrywać swoje pasje, zdobywać nowe lub na nowo poznane kiedyś umiejętności, nawiązywać relacje z innymi członkami oraz co najważniejsze aktywnie i twórczo spędzać czas wolny.

Na początek seniorzy skorzystają z zajęć rękodzieła, spotkań z poezją, zajęć edukacyjnych, gier rozwijających sprawność intelektualną, treningów pamięci. Będą mogli zapoznać się z obsługą komputera oraz zajęć rehabilitacyjnych i prozdrowotnych. Seniorzy wspólnie będą wychodzić do kina, teatru, na zabawy taneczne czy jeździć na wycieczki oraz wspólnie obchodzić święta i uroczystości.

Zajęcia w Domu Seniora przy Jana Pawła II, przy parafii pw. Świętej Rodziny będzie działał we wtorki i piątki od 12.30 do 15.30. Uczestnictwo jest darmowe.

Nie pozwólcie babciom i dziadkom zanudzać się w domu. Lubelscy seniorzy ruszają w miasto. Miejsca spotkań dla dojrzałych są: na Kalinowszczyźnie, LSM, w Śródmieściu, na Starym Mieście oraz na Czechowie.