Seniorka z Bełchatowa została oszukana na wnuczka. Kobieta straciła pieniądze i biżuterię

i

Autor: Pixabay

ZADŁUŻENIE

Senior z Lubelszczyzny jest najbardziej zadłużonym człowiekiem w Polsce! Ile wynosi jego dług?

2023-09-28 16:58

66-latek z województwa lubelskiego „króluje” w rankingu najbardziej zadłużonych osób w Polsce. Mężczyzna ma do spłacenia zawrotną kwotę!

Według danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, na koniec kwietnia br. zadłużonych było prawie 2,7 mln Polaków. Łączna kwota, jaka wynika z niespłaconych przez nich zaległości przekroczyła już 80 miliardów złotych. Niechlubnym rekordzistą w tym zestawieniu okazał się 66-latek z województwa lubelskiego. Mężczyzna ma do oddania ponad 81,2 mln zł. W ciągu roku poziom jego zadłużenia zwiększył się o ponad 6 milionów i co więcej, kwota ta cały czas powiększa się o doliczane odsetki! Na drugim miejscu znajduje się natomiast 49-latek z Pomorza (który przed rokiem był liderem zestawienia), zaś większość najbardziej zadłużonych Polaków na tej liście pochodzi z Mazowsza. Znaleźli się na niej także mieszkańcy Śląska (4. i 6. miejsce) oraz kolejny przedstawiciel Pomorza (na miejscu 5.)

Jak czytamy na stronie BIG InfoMonitor, niechlubna pierwsza dziesiątka rankingu najbardziej zadłużonych Polaków w ciągu roku zwiększyła swoje zaległości o prawie 28 mln zł, co oznacza, że łącznie mają już do spłacenia blisko 0,5 miliarda złotych. Żeby w najbliższej przyszłości znaleźć się w tym gronie, trzeba natomiast „osiągnąć” 29,5-milionowe zadłużenie.

Sonda
Czy masz długi?