Segregacja śmieci w Lublinie. Ceny za wywóz odpadów. Ile płacimy za wywóz śmieci w Lublinie? Stawki zależą od wielkości gospodarstwa domowego (liczby domowników) i tego, czy mieszkamy w bloku, czy w domku jednorodzinnym.
Miesięczny koszt wywozu odpadów w Lublinie dla jednoosobowego gospodarstwa domowego w bloku to 21 złotych. 45 złotych płacą osoby mieszkające w domkach jednorodzinnych.
W przypadku gospodarstw dwuosobowych miesięczna stawka za wywóz śmieci w Lublinie to 41 złotych w zabudowie wielorodzinnej i 60 złotych w zabudowie jednorodzinnej.
Gospodarstwa trzyosobowe i większe płacą 63 złote miesięcznie w przypadku mieszkańców bloków i 75 złotych w domkach jednorodzinnych.
Wspomniane stawki dotyczą śmieci posegregowanych. Ci, którzy nie dokonują selekcji odpadów, zapłacą… dwa razy tyle. Będzie ich obowiązywać podwójna stawka.
Polecany artykuł:
Jak segregować śmieci w Lublinie? Zasady selektywnej zbiórki odpadów w Lublinie
- PAPIER I TEKTURA – niebieskie pojemniki – opakowania z papieru, kartonu, gazety i czasopisma, katalogi i ulotki, zeszyty i książki;
- SZKŁO – zielone pojemniki – opróżnione szklane butelki i słoiki po napojach i żywności, szklane opakowania po kosmetykach;
- METALE I TWORZYWA SZTUCZNE – żółte pojemniki – plastikowe butelki i opakowania po napojach i produktach spożywczych, opakowania wielomateriałowe, puszki po napojach i konserwach;
- ODPADY BIO – brązowe pojemniki – odpadki warzywne i owocowe, resztki jedzenia, fusy po kawie i herbacie, skorupki jajek;
- ZMIESZANE – odpady pozostałe po segregacji: zużyte chusteczki i ręczniki papierowe, ceramika, porcelana, lustra, tapety, podpaski, pieluchy, odpady mięsne, kości, ości, styropian opakowaniowy (np., po sprzęcie AGD, RTV), zatłuszczony i bardzo brudny papier.
Oddzielnie wyrzuca się z kolei: odpady zielone; meble i inne odpady wielkogabarytowe; przeterminowane leki, przeterminowane chemikalia, zużyte baterie i zużyte akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony.
Lublin: Elektrośmieci. Gdzie wyrzucić elektroodpady w Lublinie?
Gdzie w Lublinie możemy wyrzucić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (AGD, RTV)? Jest stały punkt zbiórki elektroodpadów, są też miejsca, gdzie możemy wyrzucić elektrośmieci w ostatnią sobotę miesiąca lub punkty na małe zużyte sprzęty, np. AGD.
Stały punkt zbiórki elektroodpadów w Lublinie działa przy ul. Metalurgicznej 15C (PKR), jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00.
W ostatnią sobotę miesiąca w Lublinie elektrośmieci można oddać w następujących punktach na terenie miasta:
- Auchan, ul. Chodźki 14
- Obi, ul. Chemiczna 2
- Obi/Tesco, ul. Zwycięska 1
- E. Leclerc, ul. Zana 19
- E. Leclerc, ul. Turystyczna 1
- Ogród Botaniczny – parking przy ul. Willowej
Małe elektroodpady można wyrzucić do pojemników na terenie miasta:
- ul. Zana 19 – trawnik po lewej stronie od głównego wejścia do Centrum Handlowego E. Leclerc od strony ulicy Zana
- ul. Zana 38 – pod budynkiem Inwestprojektu/Multimedii
- ul. Daszyńskiego 3
- ul. Turystyczna 1 – parking przy Centrum Handlowym E. Leclerc
- ul. Wyżynna 19
- aleja Spółdzielczości Pracy 86 – CH Skende – parking od strony ul. Kupieckiej naprzeciwko wejścia do sklepu Intermarche
- ul. Różana 1
- ul. Kaprysowa 2 – przy pawilonach handlowych
- ul. Tumidajskiego 24 – obok budynku banku
- skrzyżowanie ul. Kunickiego i ul. Mickiewicza – naprzeciwko pawilonu handlowego, na chodniku rozdzielającym jezdnię od parkingu
Lublin: PSZOK przy ul. Głuskiej. Jak działa?
W Lublinie przy ul. Głuskiej 6 działa Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, tzw. PSZOK. Mieszkańcy miasta mogą tam samodzielnie dostarczyć zużyte opony, odpady zielone, odpady budowlane i rozbiórkowe, meble i inne odpady wielkogabarytowe.
Lublin. Które firmy odbierają odpady?
Lublin jest podzielony na sektory, obsługiwane przez kilka różnych firm zajmujących się odbiorem odpadów.
- Sektor I – KOM-EKO – dzielnice: Abramowice, Głusk, Dziesiąta, Kośminek, Bronowice
- Sektor II – KOM-EKO – dzielnice: Kalinowszczyzna, Tatary, Hajdów-Zadębie, Felin, Ponikwoda
- Sektor III – SUEZ Wschód – Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin
- Sektor IV – KOMA – dzielnice: Stare Miasto, Wieniawa, Śródmieście, Za Cukrownią
- Sektor V – EKOLAND/KOM-EKO – dzielnice: Czuby Północne, Węglin Północny, Węglin Południowy
- Sektor VI – KOM-EKO – dzielnice: Konstantynów, Sławinek, Szerokie, Rury
- Sektor VII – SUEZ Wschód – dzielnice: Czuby Południowe, Wrotków, Zemborzyce