Segregacja sanitarna w dużej firmie z Lublina? Mikołaj z prezentami przyszedł tylko do zaszczepionych

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. chao-ye /zdjęcie ilustracyjne

Segregacja sanitarna w dużej firmie z Lublina? Mikołaj z prezentami przyszedł tylko do zaszczepionych

2021-12-09 21:15

Pracownicy jednej z dużych firm z Lublina nie kryją swojego oburzenia. Kiedy okazało się, że prezent na Mikołajki dostali tylko zaszczepieni, postanowili sprawę nagłośnić.

"Segregacja sanitarna" - tak o nierównym, ich zdaniem, traktowaniu mówią pracownicy jednej z lubelskich firm. Jak opisują, zaczęło się od dodatkowego dnia urlopu na zaszczepienie, później nastąpiło zniesienie obowiązku noszenia maseczek dla tych, którzy mają paszport covidowy, a teraz... Mikołaj przyszedł z prezentami tylko do zaszczepionych. Ci, dostali elektroniczne opaski na rękę, które oprócz zegarka, mają funkcję mierzenia tętna, saturacji czy monitorowania snu. Jak czytamy na portalu Dziennika Wschodniego, aby otrzymać opaskę, pracownicy mieli okazać certyfikat potwierdzający szczepienie, a także wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

- To podstęp, aby uzyskać informacje, o tym kto się zaszczepił i segregować pracowników – komentuje jeden z nich.

Zobacz: Opole. Na kwarantannie ponad 700 uczniów!

Poradnik Zdrowie: Boże Narodzenie w czasach COVID-19

Do sprawy odnosi się firma, której przedstawicielka zapewnia, że powyższe działania nie odbierają żadnemu z pracowników przywilejów, a jedynie nagradzają "tych, którzy poprzez szczepienie dbają o dobro wspólne”.

– Ma ona na celu zachęcenie pracowników firmy do odpowiedzialnej postawy w obliczu pandemii i takie też postawy nagradza – wyjaśnia Małgorzata Małolepsza ze Stock Polska, jednocześnie zapewniając, że dane nie służą w żadnym innym celu, jak tylko sprawdzeniu informacji o szczepieniu.

Jak podaje Dziennik Wschodni, wszystkich pracowników czekają inne świąteczne bonusy i "niespodzianki".

Sonda
Czy chorowałeś(aś) już na COVID-19?