Rząd wprowadzi obostrzenia? Niedzielski wymienił Lubelskie!

2021-07-30 11:04

Szef MZ Adam Niedzielski pytany w rozmowie z "Faktem" o to, czy w regionach Polski będą takie same obostrzenia dla zaszczepionych i niezaszczepionych, Niedzielski wymienił 5 województw, w tym m.in. województwo lubelskie, jako regiony, gdzie prawdopodobieństwo wprowadzenia obostrzeń jest większe. Szczegóły poniżej.

Minister Adam Niedzielski pytany przez "Fakt", czy w Polsce - tak jak we Francji - będą wprowadzone zasady, że tylko osoby zaszczepione będą mogły korzystać m.in. z kin i restauracji, Niedzielski podkreślił, że takie zapisy z jednej strony powodują zwiększenie liczby szczepiących się, ale z drugiej budzą duże emocje i niezadowolenie społeczne. "Zastanawiamy się więc, czy forsowanie pewnych rozwiązań, które zwiększają presję na społeczeństwo, nie będzie mniej skuteczne" - powiedział. Adam Niedzielski dopytywany, jakie scenariusze "leżą na stole", powiedział: -Spodziewamy się, że w połowie sierpnia nastąpi pewne przyspieszenie zakażeń. Najbardziej czarny scenariusz mówi, że będziemy mieli 15 tys. zakażeń dziennie na koniec września lub na początku października. Te optymistyczne mówią o tysiącu, czyli o braku wyraźnej fali. To, który scenariusz się ziści, będzie zależało od tego, ile osób zostanie zaszczepionych.

Obostrzenia dla woj. lubelskiego?

Adam Niedzielski został też zapytany, czy w regionach będą takie same obostrzenia dla zaszczepionych i niezaszczepionych, Niedzielski stwierdził, że w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim "zdecydowanie to prawdopodobieństwo wprowadzenia obostrzeń jest większe niż w pozostałych regionach".

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa