Ryanair ZNIKA z Lublina. Wizz Air zawiesi połączenia? OSTRE CIĘCIA przez epidemię COVID

2021-01-12 9:11 mta
Ryanair ZNIKA z Lublina. Wizz Air zawiesi połączenia? OSTRE CIĘCIA przez epidemię COVID
Autor: Pixabay/promil69

Ryanair znika z Lublina na trzy miesiące – donoszą branżowe serwisy, zajmujące się analizą połączeń lotniczych. Irlandzkie linie wprowadzają ostre cięcia nie tylko w Porcie Lotniczym Lublin, ale na wielu lotniskach w kraju. Wizz Air też zawiesi połączenia? Wszystko przez epidemię COVID-19.

To był fatalny rok dla Portu Lotniczego Lublin i wszystkich lotnisk w kraju, a przede wszystkim dla tych, którzy lubią (lub muszą) podróżować. Epidemia koronawirusa wpłynęła m.in. na turystykę i transport międzynarodowy. Tanie linie na wiosnę 2021 roku zawieszają połączenia i znikają z tablic na wielu lotniskach w Polsce.

Ryanair znika z Lublina? Trzy miesiące bez połączeń

Serwis fly4free.pl przeanalizował siatki połączeń tanich linii lotniczych na lotniskach w Polsce na najbliższe tygodnie i miesiące. Wnioski nie są obiecujące. Przewoźnicy się wycofują. Czy i kiedy powrócą? Zapewne po pandemii, ale jak bardzo trwający kryzys osłabi ich możliwości?

Zobacz też: Koronawirus w Polsce: 12 stycznia. NOWE DANE. Ile jest dziś zakażeń w Lubelskiem? [RAPORT]

Ryanair znika z Lublina na trzy miesiące – informuje serwis. Podobnie jest też na innych lotniskach. W sumie irlandzki przewoźnik nie będzie latał z ośmiu lotnisk w Polsce aż do końca marca. Co później? Wszystko zależy od rozwoju sytuacji.

Jak informuje fly4free.pl Ryanair zniknie do końca marca z lotnisk w Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie, Bydgoszczy, Łodzi, Szymanach, Poznaniu i Katowicach. W przypadku Krakowa, Modlina, Gdańska i Wrocławia – przewoźnik zachował pojedyncze trasy.

Super Raport 11.01 (Goście: Tomasz Siemoniak - Platforma Obywatelska, Sławomir Broniarz - prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego)

Lublin: Wizz Air zawiesi połączenia?

Co z połączeniami linii Wizz Air? Tu też, jak podają branżowe media, spore cięcia. Część połączeń znika z systemów rezerwacji, część pozostałych to… loty do i z Wielkiej Brytanii. Ich funkcjonowanie zależy od koronawirusa i przepisów o ograniczeniach lotów z Wysp nad Wisłę.

Jak podaje fly4free.pl, jeśli chodzi o Port Lotniczy Lublin, to Wizz Air zachowa dwie trasy: wciąż realizowane będą loty do Eindhoven (w styczniu raz w tygodniu, w lutym dwa razy w tygodniu) oraz do Luton. Na początku marca mają wrócić trasy z Lublina do Oslo i Doncaster.

Zobacz też: Lublin: Straciła PONAD MILION! Oddała oszustom reklamówkę WYPCHANĄ ZŁOTEM

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!