Policja i WOPR patrolować będą roztoczańskie zalewy

i

Autor: minder, CCO Public Domain, pixabay.com Policja i WOPR patrolować będą roztoczańskie zalewy

Roztocze: Szalejące skutery wodne zostaną opanowane! [AUDIO]

2016-06-06 12:15

Zamojski WOPR baczniej przyjrzy się skuterom wodnym. Rusza kolejna akcja związana z bezpieczeństwem na roztoczańskich akwenach.  

W rozpoczynającym się sezonie letnim na Roztoczu patrole będą sprawdzać, czy zmotoryzowani wypoczywający nie powodują zagrożenia dla innych użytkowników zbiorników wodnych. Z roku na rok przybywa skuterów i problem się nasila przede wszystkim na zalewie w Nieliszu

- Skutery wodne już się pojawiają, niektórzy otworzyli już sezon na wodzie. Pogoda pozwala już na łodziach i skuterach – mówi Marcin Sztejmer, ratownik WOPR. - Trzeba się poruszać, pilnować bezpieczeństwa na wodzie i ściągać „do pionu” co niektórych, którzy mogą przeginać – dodaje Sztejmer.

Zabronione jest m.in. przepływanie między bojami toru wodnego i falowanie na kąpielisku - Niech wszystkie skutery zawrócą w stronę otwartej wody – wyjaśnia Sztejmer.

Posłuchaj, co się dzieje na roztoczańskich zalewach. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

Korzystanie ze skuterów wodnych jest zabronione m.in. w zalewie w Krasnobrodzie. W akcję pilnowania porządku na akwenach za Zamojszczyźnie włączy się też policja.