Na wiosnę stanie nowych 40 stacji, w których będzie nowych 400 rowerów

i

Autor: Karolina Szponar, ESKA Info.pl Na wiosnę stanie nowych 40 stacji, w których będzie nowych 400 rowerów

Rower Miejski: Rowery na wiosnę, przetarg na jesieni

2015-09-03 10:27

Nowe stacje i rowery staną w mieście, dokładnie dwa razy tyle co obecnie. Lubelscy cykliści nowe udogodnienia dostaną jednak nie na jesieni, a dopiero na wiosnę. Wtedy dodatkowo rozwiązania także dla dzieci. Jakie?

Dokładnie 40 stacji i 400 rowerów więcej będzie jeździło po Lublinie. Przetarg na nie miasto ogłosi pod koniec września.

- Opcja, że ogłaszamy przetarg na jesieni z terminem rozstrzygnięcia i realizacji na wiosnę jest korzystny dla miasta – wyjaśnia Michał Przepiórka, oficer rowerowy Lublina. - Wtedy będzie już układ docelowy.

Rowerami miejskimi na wiosnę? Posłuchaj Michała Przepiórki.

W nowym sezonie na rowery miejski w Lublinie wskoczą też dzieci. Nasze miasto będzie drugim w Polsce, który wprowadza takie rozwiązania.

- W ramach przetargu zostanie wprowadzony rower dla dzieci – dodaje Przepiórka. - Wzorujemy się na Warszawie. W Lublinie najmłodsi będą mogli brać rowery ze stacji przy Ogrodzie Saskim i Parku Ludowym. Przetarg na nowe zadania ogłoszony będzie po wrześniowej sesji rady miasta, a zrealizowany zostanie w 2016 roku.

Zgodnie z założeniami na wiosnę będzie 80 stacji, w których czekać będzie 800 rowerów zbudowanych z pieniędzy miejskich. Dodatkowo w Lublinie jest już jedna stacja komercyjna oraz dwie u lubelskich przedsiębiorców zostaną zbudowane w przyszłym roku.