>>> Europejski Dzień Sąsiada. Szukamy przepisu na tego „idealnego”! [AUDIO]
Elektroniczna rejestracja na studia ruszyła 21. maja i potrwa do 5. lipca. Wyjątkiem jest kierunek „Architektura”, tutaj zapisy kończą się 22. czerwca. Przyszli studenci mają do wyboru 20 kierunków, w tym nowość – robotyzację procesów wytwórczych na Wydziale Mechanicznym. Studia potrwają 3,5 roku, a absolwenci uzyskają tytuł inżyniera.
Nauczyciele akademiccy mają przede wszystkim kłaść nacisk na zajęcia praktyczne. Żacy będą się uczyć programowania robotów, sterowników i komputerów przemysłowych, które mają usprawnić proces produkcji przedsiębiorstw. W programie studiów przewidziano zajęcia z bezpieczeństwa przemysłowego oraz projektowania procesów wytwórczych. – Absolwenci znajdą zatrudnienie w wielu gałęziach gospodarki, w których istnieje potrzeba automatyzacji i robotyzacji, m.in. w przemyśle elektronicznym, motoryzacyjnym, zbrojeniowym, spożywczym – informuje Politechnika Lubelska.
Posłuchaj, jak będzie przebiegała nauka na nowym kierunku studiów na Politechnice Lubelskiej.
>>> Toksyczna chmura nad Polską. Czy dotrze nad Lubelszczyznę? [WIDEO]
Historia Politechniki Lubelskiej rozpoczęła się 65 lat temu. Uczelnia została założona 13 maja 1953 roku jako Wieczorowa Szkoła Inżynierska, następnie przekształcono ją w Wyższą Szkołę Inżynierską. Jako politechnika funkcjonuje od 1977 roku i obecnie zatrudnia około 1100 pracowników.
>>> Bezkarnie rozpruwają misie i gniotą grzechotki. Dla specjalistów z Lublina to codzienność [AUDIO]