Robił TO żonie i teściowej. POTWÓR nie miał litości. Rodzinne PIEKŁO w powiecie łęczyńskim

i

Autor: Pixabay/ninocare

Robił TO żonie i teściowej. POTWÓR nie miał litości. Rodzinne PIEKŁO w powiecie łęczyńskim

2021-03-02 8:02

Potwór z powiatu łęczyńskiego robił to własnej żonie i teściowej. Nie miał żadnej litości. 42-letni furiat groził swojej wybrance i jej matce. Nad żoną znęcał się nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. Rodzinne piekło zakończyła dopiero interwencja policji. Pokrzywdzona kobieta zdecydowała się przerwać milczenie. Mężczyzna został aresztowany, a teraz grozi mu pięcioletnia odsiadka.

Takich sytuacji jest wiele, ale nie zawsze pokrzywdzone (czy pokrzywdzeni) decydują się na to, by poprosić o pomoc, zawiadomić policję, odciąć się od partnera-tyrana. – Na szczęście kobieta postanowiła przerwać milczenie i o tym, czego doświadczyła od męża w zaciszu czterech ścian, opowiedziała policjantom – przyznaje asp. Magdalena Krasna z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

To właśnie na terenie tego powiatu na Lubelszczyźnie trwało rodzinne piekło, zgotowane wszystkim wokół przez 42-latka. Robił to żonie i teściowej – groził, krzyczał, zastraszał. Po alkoholu wszczynał awantury domowe, poniżał, ograniczał kontakty z rodziną oraz stosował przemoc fizyczną – przyznają policjanci.

Zobacz też: Lublin: Rzucił się na niego z nożem. Chciał go ZADŹGAĆ?! Krwawy ATAK NOŻOWNIKA

Bita i poniżana kobieta miała dość i zdecydowała się przerwać milczenie i poprosić o pomoc. Jej 42-letni mąż został zatrzymany. Najbliższe dwa miesiące spędzi za kratami aresztu, tam poczeka na proces. Grozi mu kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną oraz kierowanie gróźb karalnych w stosunku do niej i swojej teściowej – informuje Krasna.

Mundurowi podkreślają, że policja zawsze w sposób bezwzględny traktuje przestępców zagrażających bezpieczeństwu, życiu i zdrowiu innych osób, a w szczególności sprawców przemocy domowej.

Znęcanie się, przemoc, poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Pamiętajmy, pomocą służy wiele instytucji. Należy tylko zacząć działać. Apelujemy również do osób, które są świadkami przemocy. Jeżeli wiesz, że osobie z Twojego otoczenia dzieje się krzywda, powiadom odpowiednie instytucje – zachęca asp. Magdalena Krasna.

Rocznica COVID-19. Co zapamiętali mieszkańcy Lublina?