Młodym mordercom grozi dożywocie

i

Autor: Roch Mściwój, CC BY-SA 4.0, wikimedia.org Młodym mordercom grozi dożywocie

Rakowiska: Następna rozprawa „normalnych dzieci” w listopadzie

2015-09-16 10:45

Po kolejnych przesłuchaniach proces został odroczony. W lubelskim sądzie zeznawali nauczyciele młodych morderców, znajoma i psychiatrzy.

- Według mnie to Zuzanna zaczęła mieć wpływ na Kamila – zeznawał wychowawca szkolny z liceum w Białej Podlaskiej. - Pod jej wpływem zaczął się zmieniać, tak jakby nikt nie miał prawa z Kamilem porozmawiać – dodał nauczyciel. Zeznał także, że Kamil wcześniej nie chciał zadawać się z Zuzanną. Stanął w obronie mężczyzny, który został pomówiony jakoby na szkolnej wycieczce spożywał alkohol.

Jaki wpływ miała Zuzanna M. na Kamila N.? Materiał Michała Serkiza.

Problemy wychowawcze z nastolatkami rozpoczęły się po feriach zimowych, w lutym 2014 roku. Na dziesięć miesięcy przed zamordowaniem rodziców Kamila N.

W lubelskim sądzie poza wychowawcą szkolnym przesłuchiwani byli także: córka przyjaciół zamordowanego małżeństwa oraz biegli psychiatrzy. Ich zeznania odbywały się za zamkniętymi drzwiami. W opinii sądu należy uzupełnić opinię psychiatryczno – psychologiczną. Tym zajmą się biegli z Łodzi.

Zabili bo nie zaakceptowali ich związku. W nocy z 12 na 13 grudnia 2014 roku nastolatkowie zadali kilkadziesiąt ciosów nożami rodzicom chłopaka. Brutalną zbrodnię zaplanowali wcześniej wzorując się m.in. na filmie „American Psycho”. Młodzi mordercy przyznali się do winy, grozi im dożywocie.

Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 3 listopada.