Radzyń Podlaski: Znaleźli ludzkie szczątki! Kości i ubrania zakopane pod ziemią

i

Autor: Urząd Miasta Radzyń Podlaski; Pixabay/SatyaPrem Radzyń Podlaski: Znaleźli ludzkie szczątki! Kości i ubrania zakopane pod ziemią

Szokujące!

Radzyń Podlaski: Znaleźli ludzkie szczątki! Kości i ubrania zakopane pod ziemią

2022-07-07 20:24

Radzyń Podlaski. Wbił łyżkę koparki w ziemię, a po chwili… zamarł z przerażenia. Za chwilę na miejscu zaroiło się od policji i śledczych. Takiego odkrycia nikt się chyba nie spodziewał, chociaż ten plac budowy – niepozorne rondo w Radzyniu Podlaskim na Lubelszczyźnie – zaskakuje nie po raz pierwszy. To kolejne niespodziewane odkrycie w tym miejscu.

To miał być dzień bez niespodzianek, ot – zwykły poniedziałek (4.07) na budowie ronda w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie). Operator koparki wbił łyżkę maszyny w ziemię i… zamarł z przerażenia. Mógł spodziewać się wszystkiego, ale nie natrafienia na coś takiego!

Podczas prac ziemnych przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Sitkowskiego, Jana Pawła II i Lubelskiej pracownik PUK, operator koparki, natknął się na ludzkie szczątki – informują przedstawiciele Urzędu Miasta Radzyń Podlaski.

Pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, którzy realizują inwestycję – wezwali na miejsce policję. Niedługo później na miejscu pojawił się prokurator. Wstrząsające odkrycie wymusiło czasowe przerwanie prac – na kilka godzin.

Potrącił 20-latka i uciekł. Rozwiązali zagadkę po 21 latach!

Ludzkie szczątki odnalezione w Radzyniu Podlaskim zostały zabezpieczone i zabrane z miejsca budowy. Na polecenie prokuratora zostały przewiezione do Instytutu Medycyny Sądowej w Lublinie. Tam zostaną poddane dokładnym badaniom i analizom. Chodzi o to, by sprawdzić, do kogo mogły należeć, jak i dlaczego zmarł ów nieszczęśnik i czy są to szczątki jednej osoby.

W znalezisku znajdują się kości ludzkie, elementy ubrania, butów z podkuciami. Czyje to szczątki, będzie można stwierdzić po przeprowadzeniu stosownych badań. Czynności będą prowadzone na polecenie prokuratora – informują przedstawiciele radzyńskiego magistratu.

Urzędnicy przyznają, że ta inwestycja nie ma „szczęścia”. Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Sitkowskiego, Jana Pawła II i Lubelskiej została już wcześniej przerwana, gdy pracownicy natrafili na… niewybuch z czasów II Wojny Światowej.

Sonda
Czy kiedyś poznamy tajemnicę tych kości?