Radzyń Podlaski. Dźgał nożem za to, że pobili braci

i

Autor: Mariusz Mucha/Super Express, archiwum prywatne Radzyń Podlaski. Dźgał nożem za to, że pobili braci

Jatka na Bulwarach

Radzyń Podlaski. Pobili mu braci, on za to dźgał ich nożem. Maciej P. aresztowany

2022-07-15 10:26

Maciej P. (21 l.) z Radzynia Podlaskiego trafił do aresztu po tym, jak dźgał nożem znajomych, którzy bili jego braci. Wielka bójka niemal nie zamieniła się w tragedię. Mężczyzna usłyszał zarzut udziału w bójce z użyciem noża. Został tymczasowo aresztowany. Szczegóły poniżej.

Kilka dni temu bracia P.: Paweł (20 l.), Maciej (21 l.) i najstarszy Michał (32 l.) siedzieli na ławce stojącej na tzw. bulwarach w Radzyniu Podlaskim. To chodnik biegnący wzdłuż rzeki Białki w sąsiedztwie ul. Bulwary. Pili piwo, rozprawiali o życiu... Około 2.00 w nocy na miejscu pojawili się Mateusz M. (24 l.) i Bartosz S.(23 l.) Znali się dobrze. Też byli pijani.

Zobacz też: Tragiczny wypadek w gminie Susiec. Nie żyje rowerzysta

Szybko doszło do zwady, która przekształciła się w bójkę. Wątli bracia nie mieli szans z dobrze zbudowanymi przeciwnikami, jęli oddawać pole, a potem salwowali się ucieczką. W domu uznali jednak, że tak nie może być. Wrócili, wcześniej jednak wezwali policję na pomoc.

- Pobili nas nad rzeką, ratunku! - krzyczeli do słuchawki.

Dalsza część artykułu poniżej galerii zdjęć:

Radzyń Podlaski. Zaczął dźgać nożem podczas bójki

Do swych pogromców doszli jednak wcześniej, niż policja. Walka rozgorzała na nowo. Była tak zawzięta, że dwaj bracia i ich przeciwnicy znaleźli się w wodzie. Szala zwycięstwa znów przechyliła się na korzyść znajomych, wtedy wkroczył Maciej P. z nożem, który wziął z domu zaczął dźgać bez opamiętania na oślep. Mateusz M. i Bartosz S. ledwo wyszli na brzeg, leżeli w krzakach, kiedy pojawili się policjanci. Bracia oświadczyli, że nie wiedzą, gdzie podziali się napastnicy. Policjanci usłyszeli jednak ich pełne bólu westchnienia. Obaj trafili do szpitala.

Zobacz też: Wezwała straż miejską do małpy na balkonie. Niecodzienne zgłoszenie w Chełmie

– Po wytrzeźwieniu bracia usłyszeli zarzuty udziału w bójce. 21-latkowi został natomiast przedstawiony zarzut udziału w bójce z użyciem noża. Wczoraj decyzją Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy – informuje asp. Piotr Mucha z radzyńskiej policji. - Za udział w bójce grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast użycie w bójce noża zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.

Za udział w bójce odpowiedzą także pozostali, kiedy się wykurują.

Sonda
Czy kiedykolwiek groził Ci ktoś nożem?