Taniec

i

Autor: Pixabay Quiz wiedzy o tańcu. Skąd pochodzą najsłynniejsze tańce?

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzą najsłynniejsze tańce? Taniec radości od 8/10

2022-04-13 5:25

Witajcie w naszym dzisiejszym quizie, w których wchodzimy tanecznym krokiem! Tym razem sprawdzimy Waszą wiedzę o najsłynniejszych tańcach. Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Wiecie, z jakiego kraju pochodzą najsłynniejsze tańce? Jeśli uda się Wam mieć 10/10, prawdopodobnie jesteście zawodowymi tancerzami i pląsaliście do każdej melodii świata. Do dzieła!

Witajcie w naszym tanecznym quizie. Tańczy cały świat. Ogromną popularność, nie tylko w Polsce, przyniosły programy o tańcu i tancerzach. Wiadomo, w tańcu chodzi przede wszystkim o to, aby za bardzo nie przeszkadzała w nim muzyka. Warto byłoby jednak mieć też - choćby niewielką - wiedzę o najsłynniejszych tańcach świata. Z pewnością wielokrotnie słyszeliście nazwy tańców, o których zapytamy w naszym quizie. Wiecie jednak z jakiego kraju pochodzą? Jeśli lubicie tańczyć, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom poszerzycie swoje horyzonty. Do dzieła!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzą najsłynniejsze tańce? Taniec radości od 8/10

Pytanie 1 z 10
Z jakiego kraju pochodzi samba?
Cleo o współpracy z Dodą, porażkach i The Voice Kids