egzamin ósmoklasisty 2022

i

Autor: SHUTTERSTOCK egzamin ósmoklasisty 2022

QUIZ. To trzeba umieć na egzamin ósmoklasisty 2022 z polskiego. 10/10 uzbierają tylko najlepsi!

2022-05-16 15:05

Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego już 24 maja. Przygotowaliśmy specjalny quiz powtórkowy, dzięki któremu można sprawdzić swoją wiedzę z języka polskiego przed egzaminem ósmoklasisty 2022. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, jak sobie poradzisz z zadaniami na poziomie ósmej klasy szkoły podstawowej. Uzbierasz maksa?

Egzamin ósmoklasisty 2022: polski. Sprawdź się w naszym quizie!

To trzeba umieć na egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego. Na powtórki zostało już niewiele czasu - egzamin odbędzie się 24 maja. Jak ósmoklasiści poradzą sobie z językiem polskim? Czy uda im się przebrnąć przez test, pokonać stres i uzyskać dobry wynik? Spróbujemy w tym pomóc! Przed wami wyjątkowy quiz na egzamin ósmoklasisty 2022, przygotowany przez dziennikarzy se.pl. Z nim sprawdzicie, czy jesteście odpowiednio przygotowani do testu z polskiego. Jeżeli poradzicie sobie ze wszystkimi pytaniami, to będziecie mogli ze spokojem wyczekiwać na 24 maja i egzamin ósmoklasisty 2022 z polskiego.

Przeczytaj koniecznie: Egzamin ósmoklasisty 2022: przecieki. "Kamienie na szaniec", "Opowieść wigilijna", cierpienie i patriotyzm. Przecieki z tego źródła już raz się sprawdziły!

Quiz. Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego: Sprawdź czy zdasz!

Pytanie 1 z 10
Głównym bohaterem „Opowieści wigilijnej” jest:

Egzamin ósmoklasisty 2022: arkusz CKE i odpowiedzi

Arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty 2022 oraz odpowiedzi opublikujemy na naszej stronie po zakończeniu egzaminu. W ramach przygotowań do egzaminu ósmoklasisty, warto sprawdzać swoją wiedzę nie tylko w quizach, ale także przeglądać arkusze CKE z poprzednich lat. Dzięki temu można poznać typy zadań i dowiedzieć się, czego będzie można się spodziewać na egzaminie ósmoklasisty w 2022 roku. W naszej galerii poniżej znajduje się przykładowy arkusz CKE z egzaminu ósmoklasisty z polskiego. Przejrzyj go i oceń, czy poradziłbyś sobie z takimi zadaniami!

Czytaj także: Egzamin ósmoklasisty 2022. Lektury obowiązkowe na egzamin z polskiego. To ósmoklasista musi znać! [LEKTURY OBOWIĄZKOWE 2022 LISTA]