QUIZ. Symbole najpopularniejszych pierwiastków chemicznych. Ósme pytanie wielu zaskoczy!

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne QUIZ. Symbole najpopularniejszych pierwiastków chemicznych. Ósme pytanie wielu zaskoczy!

QUIZ. Symbole najpopularniejszych pierwiastków chemicznych. Ósme pytanie wielu zaskoczy!

2022-04-05 4:00

QUIZ. Szybki sprawdzian z chemii? Tym razem nie powinno być trudno, choć niektóre pytania mogą kryć sprytne pułapki! Będziemy was egzaminować z symboli pierwiastków. Czy ta dziedzina wiedzy nie ma przed wami tajemnic? Dajemy wam trzy możliwe odpowiedzi i czekamy na komplety punktów. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Symbole najpopularniejszych pierwiastków chemicznych. Ósme pytanie wielu zaskoczy!

Pytanie 1 z 10
Podaj symbol tlenu

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Tym razem mamy dla was z pozoru prosty sprawdzian z chemii. Symbole popularnych pierwiastków nie sprawią wam żadnego kłopotu? Nie zapomnijcie pochwalić się swoim wynikiem w komentarzach!