QUIZ. Straszny test na Halloween. Pytamy o kultowe horrory. Nie bój się, że zrobisz błąd!

i

Autor: Shutterstock

Te filmy znacie doskonale!

QUIZ. Straszny test na Halloween. Pytamy o kultowe horrory. Nie bój się, że zrobisz błąd!

2022-10-30 5:00

Zbliża się halloween. To czas, w którym kina wypełniają się miłośnikami horrorów. Kina organizują maratony grozy, oferując najnowsze produkcje tego gatunku lub przypominając legendarne już filmy, takie jak "Egzorcysta" ; "Koszmar z ulicy Wiązów" czy "Piła". I właśnie o te klasyki horroru będziemy pytać w naszym quizie. Nie bójcie się, że kiepsko Wam pójdzie. O tych horrorach z pewnością słyszeliście, nawet jeśli będąc w kinie czy przed telewizorem, wybieracie inne rodzaje filmów. Do dzieła!

Quiz o kultowych horrorach. Sprawdź się!

Horrory to jeden z najpopularniejszych gatunków kinowych. Halloween to czas, w którym ten gatunek filmowy ma swój czas. Kina organizują maratony grozy, oferując widzom najnowsze filmy lub kinowe klasyki. O kultowych horrorach jest nasz quiz. Pytamy o najpopularniejsze tytuły. Sprawdzimy, co wiecie o obsadzie, pamiętnych bohaterach i najważniejszych elementach fabuły takich produkcji jak "Szczęki" ; "Koszmar z ulicy Wiązów" czy "Egzorcysta". Jeśli jesteście miłośnikami horrorów, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom uzupełnicie braki. Do dzieła!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Straszny test na Halloween. Pytamy o klasykę horroru. Nie bój się, że zrobisz błąd!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Jak miała na imię budząca grozę laleczka?
Doda śpiewa o samobójstwie i... seksie