QUIZ. Sobotnia ortografia. U czy ó? To wcale nie takie proste!

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe QUIZ. Sobotnia ortografia. "U" czy "ó"? To wcale nie takie proste!

Napiszesz je poprawnie?

QUIZ. Sobotnia ortografia. "U" czy "ó"? To wcale nie takie proste!

2022-08-20 5:00

QUIZ. Ponownie sprawdzamy waszą wiedzę z ortografii. Tym razem skupimy się na literach "u" oraz "ó". Myślicie, że bez problemów przebrniecie przez te dziesięć pytań? Niektóre wyrazy mogą zaskakiwać pisownią, ale wynik 8/10 powinien być planem minimum! Zapraszamy do wspólnej zabawy z portalem se.pl.

QUIZ. Sobotnia ortografia. "U" czy "ó"? To wcale nie takie proste!

Pytanie 1 z 10
Wskaż poprawną pisownię:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Tym razem skupiamy się na ortografii, a konkretnie na wyrazach z literami "u" oraz "ó". Czy jesteście w stanie napisać je poprawnie? Koniecznie pochwalcie się swoimi wynikami w komentarzach!