Biblioteka i stare książki

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons QUIZ. Sobotnia ortografia. Te słowa spotyka się bardzo rzadko. Napiszesz je bez błędu?

QUIZ. Sobotnia ortografia. Te słowa spotyka się bardzo rzadko. Napiszesz je bez błędu?

2021-10-15 22:27

Quiz ortograficzny sobotnią porą! Ponownie sprawdzimy, jak radzicie sobie z językiem polskim. Tym razem będziemy pytać o słowa, które obecnie spotyka się bardzo rzadko. Archaiczne, przestarzałe? A może nie macie z nimi żadnego problemu? Przed wami dziesięć pytań i macie 50% szans na wskazanie poprawnej odpowiedzi! Życzymy dobrej zabawy.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Te słowa spotyka się bardzo rzadko. Napiszesz je bez błędu?

Pytanie 1 z 10
Wskaż poprawną pisownię:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. W sobotę skupiamy się na ortografii, a tym razem zachęcamy was do spróbowania swoich sił w teście dotyczącym słów, które obecnie spotykamy bardzo rzadko! Myślicie, że to proste? Przekonajmy się!