QUIZ. Sobotnia ortografia. Te słowa spotyka się bardzo rzadko. Napiszesz je bez błędu?

2021-10-15 22:27
Biblioteka i stare książki
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons QUIZ. Sobotnia ortografia. Te słowa spotyka się bardzo rzadko. Napiszesz je bez błędu?

Quiz ortograficzny sobotnią porą! Ponownie sprawdzimy, jak radzicie sobie z językiem polskim. Tym razem będziemy pytać o słowa, które obecnie spotyka się bardzo rzadko. Archaiczne, przestarzałe? A może nie macie z nimi żadnego problemu? Przed wami dziesięć pytań i macie 50% szans na wskazanie poprawnej odpowiedzi! Życzymy dobrej zabawy.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Te słowa spotyka się bardzo rzadko. Napiszesz je bez błędu?

Pytanie 1 z 10
Wskaż poprawną pisownię:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. W sobotę skupiamy się na ortografii, a tym razem zachęcamy was do spróbowania swoich sił w teście dotyczącym słów, które obecnie spotykamy bardzo rzadko! Myślicie, że to proste? Przekonajmy się!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE