Dyktando

i

Autor: CC Pexels.com / Licencja Creative Commons QUIZ. Sobotnia ortografia. "Rz", "sz", a może "cz"? Te wyrazy z dwuznakami śnią się po nocach!

Język polski

QUIZ. Sobotnia ortografia. "Rz", "sz", a może "cz"? Te wyrazy z dwuznakami śnią się po nocach!

2022-12-10 5:00

QUIZ. Ponownie zapraszamy was na wyprawę do świata ortografii. Tym razem mamy dla naszych czytelników dyktando, związane z dwuznakami! "Sz", "cz", "rz", a może jeszcze inne? Przed wami 10 pytań i - mamy nadzieję - 10 poprawnych odpowiedzi! Życzymy dobrej zabawy i kompletu punktów w quizie ortograficznym portalu se.pl.

QUIZ. Sobotnia ortografia. "Rz", "sz", a może "cz"? Te wyrazy z dwuznakami śnią się po nocach!

Pytanie 1 z 10
Wskaż poprawną pisownię

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Tym razem skupiamy się na ortografii, a jeszcze konkretniej na dwuznakach! Życzymy powodzenia i nie zapomnijcie pochwalić się swoim wynikiem w sekcji z komentarzami.