QUIZ. Sobotnia ortografia. Ch czy h? TE wyrazy mogą cię zaskoczyć!

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe QUIZ. Sobotnia ortografia. "Ch" czy "h"? TE wyrazy mogą cię zaskoczyć!

Dyktando!

QUIZ. Sobotnia ortografia. "Ch" czy "h"? TE wyrazy mogą cię zaskoczyć!

2023-04-01 5:07

QUIZ: Sobotnia ortografia tym razem wędruje w kierunku "ch" i "h". Wyrazy z tymi literami mogą niektórych zaskoczyć! Przed wami 10 pytań i powtórka z języka polskiego. Komplet punktów przeznaczony jest tylko dla najlepszych! Zapraszamy do zabawy z portalem se.pl.

QUIZ. Sobotnia ortografia. "Ch" czy "h"? TE wyrazy mogą cię zaskoczyć!

Pytanie 1 z 10
Wskaż poprawną pisownię:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Tym razem proponujemy wam szybki test z ortografii! "Ch" czy "h"? Brzmi zachęcająco? Mamy nadzieję, że przy waszych wynikach pojawi się liczba 10! Pochwalcie się swoimi osiągnięciami w mediach społecznościowych i zaproście znajomych do zabawy!