QUIZ

i

Autor: John Schnobrich / Unsplash

Ile punków zdobędziesz?

QUIZ. Regionalizmy. Co oznaczają te trudne słowa? Wiele z nich Cię zaskoczy

2022-09-21 5:00

Regionalizmy to słowa, których powszechnie używa się tylko w konkretnych regionach kraju, a dla pozostałych mieszkańców Polski mogą być one totalnie niezrozumiałe. Jak poradzicie sobie z odgadnięciem znaczeń wybranych przez nas regionalizmów? Dla utrudnienia wymieszaliśmy słowa używane w kilku regionach tak, by każdy uczestnik quizu miał równe szanse. Kto zdobędzie komplet punktów?

QUIZ o regionalizmach. Co oznaczają te trudne słowa? Wiele z nich Cię zaskoczy

Pytanie 1 z 15
Pyry to:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

PRZECZYTAJ: QUIZ. Sprawdź, ile wiesz o śląskiej godce. Test wiedzy nie tylko dla Ślązaków

Pędził BMW pasem awaryjnym na A1, wyprzedzając jak wariat. Oto nagranie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE