Matury 2

i

Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Matura 2022

QUIZ. Powtórka z WOS-u przed maturą rozszerzoną. Takie zadania mogą być w arkuszu CKE. Sprawdź, czy zdasz!

2022-05-12 17:34

Maturzyści skończyli trzydniowy maraton egzaminów na poziomie podstawowym, więc czas myśleć o przedmiotach na rozszerzeniu. Już w piątek, 13 maja 2022, uczniowie, którzy zadeklarowali zdawanie matury 2022 z WOS-u na rozszerzeniu, zmierzą się z zadaniami z arkusza CKE. W ramach powtórki przed maturą proponujemy rozwiązanie naszego quizu - dzięki temu dowiecie się, co jeszcze trzeba powtórzyć z WOS-u przed egzaminem 13 maja 2022.

Matura 2022: WOS

Matura 2022 z WOS-u na poziomie rozszerzonym już w piątek, 13 maja 2022, o godz. 9. Zostało już niewiele czasu na powtórki i utrwalanie materiału przed egzaminem. Wielu maturzystów twierdzi, że to właśnie matura z WOS-u jest jedną z najtrudniejszych na poziomie rozszerzonym, bo nie wiadomo do końca, co na niej będzie. Maturzysta musi być obeznany w aktualnej sytuacji społeczno-politycznej w Europie i na świecie. W związku ze zbliżającą się maturą 2022 z WOS-u przygotowaliśmy szybki quiz powtórkowy - dzięki niemu można sprawdzić, co się już potrafi, a jakie zagadnienia należ jeszcze powtórzyć przed egzaminem. Sprawdźcie się!

Aby przejść do quizu odpowiedz na pytanie poniżej.

Pytania z matury z rozszerzonego WOS-u. Sprawdź, czy zdasz!

Pytanie 1 z 12
Kto był pierwszym Rzecznikiem Praw Obywatelskich w Polsce?

Matura 2022: WOS. Odpowiedzi i arkusze

W ramach powtórki przed maturą w WOS-u warto również sprawdzić, jakie zadania maturalne były w arkuszach CKE w poprzednich latach. Dobrze rozwiązać zadania z poprzednich arkuszy i porównać swoje odpowiedzi z kluczem od CKE - wtedy najlepiej będzie wiadomo, ile należy jeszcze powtórzyć przed maturą 2022 z WOS-u. Przykładowy arkusz CKE z matury z WOS-u znajdziecie w galerii poniżej.