QUIZ. Największe hity disco polo! Zna je każdy! Dokończysz refren?

i

Autor: Pixabay/Victoria_Borodinova; Wikimedia/Fryta 73 (CC BY-SA 2.0) QUIZ. Największe hity disco polo! Zna je każdy! Dokończysz refren?

QUIZ. Największe hity disco polo! Zna je każdy! Dokończysz refren?

2021-08-06 5:26

Największe hity disco polo wszech czasów! Zna je każdy, choć nie każdy jest się w stanie do tego przyznać. Jednak na weselach… nie ma nikogo, kto nie znałby tych tekstów. To naprawdę największe przeboje. Dokończysz ich refren? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz największe hity disco polo! Połowa punktów to absolutne minimum!

Quiz. Sprawdź, czy znasz te największe hity disco polo. Oto przeboje wszech czasów i klasyka polskiej muzyki rozrywkowej. Nie ma wesela bez tej muzyki i choć nie każdy przyzna, że słucha disco polo, to każdy zna te teksty. A Ty? Jeśli lubisz bawić się na weselach albo pamiętasz szalone lata 90., to bez problemu rozwiążesz ten quiz. Wśród prawdziwych szlagierów polskiej muzyki rozrywkowej spod znaku disco polo ukryliśmy też nowsze przeboje. Wszystkie królują na weselach i prawdopodobnie wszystkie zdarzyło Ci się nucić. Rozwiąż nasz quiz!

QUIZ. Największe hity disco polo! Zna je każdy! Dokończysz refren?

Pytanie 1 z 15
Boys – „Szalona”. W refrenie Marcin Miller śpiewa tak: „Jesteś szalona mówię ci, zawsze nią byłaś...”

„Przez Twe oczy, Twe oczy zielone, oszalałem...” śpiewa z pasją w głosie Zenek, a razem z nim od lat, cała Polska. Znasz ten refren? Oczywiście, każdy go zna! A inne hity disco polo? „Ona tańczy dla mnie” Weekendu albo „Szalona” Boysów? „Nie daj życiu się” krzyczą goście weselni na niejednej imprezie, a później tańczą z ukochanymi, nucąc „Żono moja, serce moje...”. Te hity zna każdy! A Ty? Czy pamiętasz refreny największych przebojów disco polo w historii i będziesz umiał je dokończyć (dośpiewać) w naszym quizie? Dla prawdziwych (nawet ukrytych) fanów tej muzyki to będzie bułka z masłem, ale dla każdego chociaż połowa punktów w naszym teście to absolutne minimum. Sprawdź swoją pamięć i rozwiąż quiz: Największe hity disco polo! Zna je każdy! Dokończysz refren?

Marcin Miller: „Kupiłem koparkę”. Czy lider zespołu Boys zamierza porzucić disco polo na rzecz budowlanki?

Boys, Akcent, Weekend, Power Play czy Bayer Full – to zespoły, które na stałe wpisały się w historię polskiej muzyki rozrywkowej i od lat wyśpiewują największe przeboje disco polo. Ich koncerty wciąż gromadzą tłumy, płyty sprzedają się świetnie, ale prawdziwym fenomenem jest to, że teksty ich największych hitów zna każdy – nawet ci, którzy (jak twierdzą) w ogóle nie słuchają takiej muzyki, a disco polo uważają za coś obciachowego. Nie ma jednak polskiego wesela bez tej muzyki, a wiele osób uwielbia słuchać jej na co dzień. Nawet jeśli do nich nie należysz, to i tak na pewno znasz te teksty. Będziesz w szoku, ale pewnie bez problemu rozwiążesz nasz test. Sprawdź swoją pamięć w quizie: Największe hity disco polo! Zna je każdy! Dokończysz refren?

Quiz to forma testu i rozrywki, polegająca na udzielaniu odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin – w tym przypadku muzyki rozrywkowej disco polo. Pamiętaj, że to tylko zabawa, a wynik nie jest najważniejszy. Jeśli jednak uda Ci się zdobyć ponad 2/3 punktów, koniecznie pochwal się tym przed znajomymi i zachęć ich do rozwiązania testu. A jeśli ten quiz Ci się spodobał, spójrz też na inne, które przygotowaliśmy na SE.pl:

QUIZ. Nietypowe wyrazy ze słownika. Co oznaczają? Ekstremalnie trudny test językowy

QUIZ jak krzyżówka. Wskaż odpowiedzi i zgadnij hasło. Lekko nie będzie!