QUIZ. Najsłynniejsze cytaty z książek. My podajemy fragment, ty zgadujesz tytuł i autora!

i

Autor: Shutterstock QUIZ. Najsłynniejsze cytaty z książek. My podajemy fragment, ty zgadujesz tytuł i autora!

Test dla czytelników

QUIZ. Najsłynniejsze cytaty z książek. My podajemy fragment, ty zgadujesz tytuł i autora! Bijemy brawo za 8/10

2022-08-17 5:00

Kochacie książki? Czytanie jest Waszą pasją? A do tego macie świetną pamięć? Ten quiz jest właśnie dla Was! Jeśli zaś czytanie lektur w szkole było dla Was zmorą, uspokajamy: to tylko zabawa, nie sprawdzamy wiedzy z lektur obowiązkowych na języku polskim. Proponujemy Wam quiz, w którym odświeżycie sobie najsłynniejsze cytaty z książek. My podajemy fragment, wy zgadujecie tytuł i autora. Bijemy brawo za 8 poprawnych odpowiedzi na 10 pytań!

QUIZ. Najsłynniejsze cytaty z książek. My podajemy fragment, ty zgadujesz tytuł i autora

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Z jakiej książki pochodzi ten cytat? "Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś":

Czasem brakuje nam słów, aby wyrazić myśli czy emocje. Wtedy z pomocą przychodzi literatura. Cytaty z książek są tak naprawdę w naszym życiu wszechobecne, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Często ich używamy w codziennym języku, mimo że niekoniecznie przeczytaliśmy książkę, z której pochodzą. Ale może np. widzieliśmy film, który powstał na podstawie danej powieści, albo po prostu cytat nam się utrwalił, bo pojawiał się często na lekcjach polskiego? Tak czy owak, najsłynniejsze cytaty z książek warto znać. Dlatego zapraszamy Was do rozwiązania naszego quizu. Wybraliśmy 10 naprawdę znanych fragmentów książek. Jednak dobrze się zastanówcie, nim zaznaczycie odpowiedź, bo jest kilka pułapek. Pamiętajcie, że zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Powodzenia!