QUIZ. Sprawdź, co wiesz o wsi i żniwach. Mieszczuchy nie mają dużych szans

i

Autor: NinaCzapska/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Ile punktów zdobędziesz?

QUIZ. Mieszczuchy nie mają dużych szans na komplet punktów. Sprawdź, co wiesz o wsi i żniwach

2023-08-09 13:01

Lato to czas żniw. Dla mieszkańców wsi od zawsze był to najważniejszy okres w roku, a od urodzaju plonów zebranych z pól zależał ich dobrobyt w kolejnych dwunastu miesiącach. Trudno się więc dziwić, że żniwa obrosły tyloma tradycjami i przesądami. To właśnie one są tematem naszego quizu. Sprawdźcie swoją wiedzę o żniwach! Nie ma co ukrywać, że mieszkańcom miast trudno będzie zdobyć komplet punktów.

Na żniwa rolnicy i mieszkańcy wsi czekają cały rok. To właśnie wtedy trud ich pracy jest nagradzany plonami zebranymi z pól. Przez lata żniwa obrosły wieloma tradycjami i przesądami, niekiedy praktykowanymi do dzisiaj. To właśnie o nie pytamy w naszym quizie. Jeśli wiesz, w które dni tygodnia należy zacząć żniwa, żeby były one pomyślne, a także w które święto żniwa tradycyjnie dobiegają końca, to masz szanse na zdobycie kompletu punktów! W tym celu niezbędna będzie też wiedza o narzędziach używanych przy zbiorach zbóż oraz innych praktycznych aspektach żniw. Nie ma co ukrywać, że ten quiz dla mieszczuchów może stanowić duże wyzwanie. Powodzenia! 

QUIZ. Sprawdź, co wiesz o wsi i żniwach. Mieszczuchy nie mają dużych szans

Pytanie 1 z 10
Początek żniw to:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.