Fobia, strach, lęk

i

Autor: Pezibear / Pixabay W tym quizie sprawdzamy wiedzę o fobiach. Ludzie potrafią panicznie bać się najróżniejszych rzeczy i stworzeń.

QUIZ. Ludzie boją się nawet kolorów i liczb! Czy umiesz rozpoznać fobie?

2021-12-29 6:00

Witajcie w quizie, którego naprawdę można się przestraszyć! Dlaczego? Motywem przewodnim naszego testu z 29 grudnia będą fobie. Każdy z nas ma coś, czego się boi, jednak czasami obawa i lęk przed jakąś rzeczą lub istotą przybiera formę fobii. W naszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę o fobiach. Gwarantujemy, że quiz tylko pozornie wygląda na łatwy. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie maksymalnej liczby "oczek" może sugerować, że ludzkie lęki to Wasz konik. Do dzieła!

Tym razem w naszym quizie, jednym z ostatnich w 2021 roku, będziemy sprawdzać Waszą wiedzę o fobiach. Ludzie potrafią panicznie bać się różnych przedmiotów, zwierząt, a nawet ludzi i prostych czynności domowych, które wielu z nas codziennie wykonuje niemal mechanicznie. Fobie potrafią przysporzyć wielu trudności w codziennym funkcjonowaniu tym, którzy panicznie się czegoś boją.

Fobia to zaburzenie nerwicowe, którego objawem jest uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związany z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniający funkcjonowanie w społeczeństwie. Fobie wywoływane są przez pewne sytuacje lub obiekty zewnętrzne wobec osoby przeżywającej lęk, które w praktyce nie są niebezpieczne. Rozróżnia się też fobie specyficzne i sytuacyjne, tj. lęki przed zwierzętami, obiektami, sytuacjami społecznymi oraz lęki wykonaniem jakiejś zawstydzającej czynności na oczach innych ludzi i nieumiejętnością jej kontrolowania (zatrzymania). Tyle teorii. Pora na nasz quiz!

Quiz o fobiach. Potrafisz je rozróżnić?

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

ZOBACZ TAKŻE: QUIZ. Najgorsze polskie filmy. Krytycy dawali 1/10. Ty musisz mieć ponad połowę!

QUIZ. Ludzie boją się nawet kolorów i liczb! Czy umiesz rozpoznać fobie?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Klaustrofobia to lęk przed...
Paulo Sousa okazał się Pinokiem i siwym bajerantem. „Dezercja”! | Futbologia