QUIZ. Kto napisał te lektury? Nie zawiedź swojej polonistki

i

Autor: Shutterstock

Sprawdź się!

QUIZ. Kto napisał te lektury? Nie zawiedź swojej polonistki!

2023-01-25 5:00

Witajcie w naszym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę o lekturach szkolnych. Bez obaw, nie będziemy pytać o szczegóły treści "Lalki" ; "Potopu" czy "Pana Tadeusza". Zapytamy o autorów tych i wielu innych dzieł, które są omawiane na lekcjach języka polskiego od dekad. Potrzebna będzie dobra pamięć. Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Uzyskanie ponad 15 punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie kompletu oznacza, że nawet po zakończeniu edukacji chętnie sięgacie po klasyki literatury. Do dzieła!

Quiz o lekturach szkolnych. Sprawdź się!

Nasz kolejny quiz tym razem dotyczyć będzie lektur szkolnych i ich autorów. Sprawdzimy Waszą pamięć oraz wiedzę o pisarzach, których powinniście doskonale znać z czasów szkolnych. Ich dzieła towarzyszyły nam przez wiele lat edukacji. Jeśli w szkole byliście prymusami z języka polskiego i macie dobrą pamięć, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewni swojej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom uzupełnicie braki. W tym quizie nie sprawdzamy Waszej wiedzy o treści lektur. Pytamy tylko o autorów książek: polskich i zagranicznych. Do dzieła!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z aż 25 pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Kto napisał te lektury? Nie zawiedź swojej polonistki!

Pytanie 1 z 25
Kto napisał "Krzyżaków"i "Potop"?
SuperTenis po porażce Igi Świątek, Mocne Słowa dziennikarzy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE