QUIZ. Filmy, które zmieniły świat. Bez 8/10 nie nazywaj się kinomanem!

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe QUIZ. Filmy, które zmieniły świat. Bez 8/10 nie nazywaj się kinomanem!

Kino najwyższych lotów

QUIZ. Filmy, które zmieniły świat kina. Bez 8/10 nie nazywaj się kinomanem!

2022-11-15 5:30

QUIZ: Prawdziwa gratka dla kinomanów, serwowana przez dziennikarzy naszego serwisu. Pytamy o dzieła, które zrewolucjonizowały świat filmu. Genialni aktorzy, wybitni reżyserzy, operatorzy zdjęć i gatunki - to wszystko w dziesięciu pytaniach, które sprawdzą wiedzę na temat kina. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

QUIZ. Filmy, które zmieniły świat. Bez 8/10 nie nazywaj się kinomanem!

Pytanie 1 z 10
Reżyserem arcydzieła filmowego pt. "Obywatel Kane" jest:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Zapraszamy na wyprawę do świata kina i jego największych dzieł. Dacie radę zdobyć komplet punktów? Pochwalcie się koniecznie w komentarzach!