Atlas z mapą świata

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Stolice największych państw świata. Bułka z masłem? / Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Stolice największych państw świata. Bułka z masłem?

2021-08-05 7:14

Czwartkowy test z geografii! Tym razem zaglądamy do największych państw świata. Wiecie, jakie miasto jest stolicą gigantów? Ten quiz tylko z pozoru jest bardzo prosty. Uwaga na podchwytliwe pytania. Dacie radę zdobyć komplet punktów? Trzymamy za was kciuki!

QUIZ. Test z geografii. Stolice największych państw świata. Bułka z masłem?

Pytanie 1 z 15
Stolicą Rosji jest:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Tym razem mamy dla was powtórkę z geografii. Czy stolice największych państw świata to dla was bułka z masłem? Sprawdzimy! Przed wami 15 pytań. Pochwalcie się swoim wynikiem w komentarzu!