Jakie miasto leży nad daną rzeką? Sprawdź się w naszym quizie

i

Autor: pixabay.com Paryż

Połowa punktów będzie sukcesem!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Nad jaką rzeką leży to miasto?

2022-08-18 5:00

Jak w każdy czwartek także i dziś (18.08) mamy dla Was nasz quiz geograficzny. Tym razem będziemy Was pytali o rzeki i miasta. Mamy dla Was 10 pytań. Będziecie musieli się zastanowić, nad jakimi rzekami znajdują się duże europejskie miasta. Niby proste, prawda? Ale na komplet punktów będzie trzeba solidnie zapracować. Powodzenia!

Wiele miast powstało nad rzekami i nie jest to żaden przypadek. W dawnych czasach woda dawała pożywienie w postaci ryb i roślin, pozwalała transportować różnego rodzaju dobra, służyła również jako naturalna bariera przed obcą armią. Współcześnie wiele miast po prostu rozrosło się i zwielokrotniło swoją powierzchnię, a rzeki zamiast płynąć po ich obrzeżach, często przechodzą przez ich centra. W naszym quizie geograficznym zapytamy Was o rzeki, które przepływają przez największe miasta w Europie. Z pewnością podczas podróży po Starym Kontynencie wielokrotnie wypoczywaliście lub przechadzaliście się ich brzegami. Pora wykorzystać wiedzę zdobytą dzięki lekcjom geografii i podróżom w praktyce. Mamy dla Was 10 pytań. Powodzenia!

Quiz geograficzny. Nad jaką rzeką leży to miasto?

Pytanie 1 z 10
Londyn znajduje się nad:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Tak powstają dwie wieże nad Odrą we Wrocławiu.