QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Który kraj jest większy? Pytamy o uczestników mundialu w Katarze

i

Autor: shutterstock(2) QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Który kraj jest większy? Pytamy o uczestników mundialu w Katarze.

Sprawdź się przed mundialem!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Który kraj jest większy? Pytamy o uczestników mundialu w Katarze. Mistrzowie zdobędą minimum 13/16

2022-11-17 5:00

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę geograficzną. Wielkimi krokami zbliża się mundial w Katarze 2022, więc tym razem sprawdzimy, ile wiecie o finalistach tegorocznych mistrzostw świata. Bez obaw, pytamy tylko o powierzchnie danego kraju, porównując ją z innymi uczestnikami katarskiego turnieju. Gwarantujemy jednak, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Uzyskanie ponad 10 punktów może być powodem do dumy, zaś zdobycie kompletu oznacza, że macie ogromną wiedzę nie tylko piłkarską, ale i geograficzną. Do dzieła!

Już wkrótce wielkie święto futbolu. Mundial 2022 w Katarze to doskonała okazja do oglądania najlepszych drużyn i piłkarzy na świecie. Wśród nich będą również reprezentanci Polski, z Robertem Lewandowskim na czele. Zanim jednak czekają nas sportowe emocje, warto sprawdzić się w naszym teście. Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem dotyczyć będzie krajów występujących na mundialu w Katarze. Bez obaw, pytać, a właściwie porównywać będziemy jedynie powierzchnię uczestników MŚ. Jeśli w szkole byliście prymusami z geografii, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom uzupełnicie braki. Do dzieła!

Quiz geograficzny. Te kraje zagrają w Katarze. Które państwo jest większe?

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z szesnastu pytań. Każde z nich zawiera dwie odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Który kraj jest większy? Pytamy o uczestników mundialu w Katarze. Mistrzowie zdobędą minimum 13/16

Pytanie 1 z 16
Który kraj jest większy. Polska czy Hiszpania?
Mateusz Borek o Lewandowskim, Zielińskim i mundialu