QUIZ. Banalny test wiedzy o historii Polski. Nawet dzieci powinny znać odpowiedzi!

2022-05-11 5:00
QUIZ. Banalny test wiedzy o historii Polski. Nawet dzieci powinny znać odpowiedzi!
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne QUIZ. Banalny test wiedzy o historii Polski. Nawet dzieci powinny znać odpowiedzi!

QUIZ. Historia Polski i test, który nie powinien sprawić wam problemów! Uczą tego dzieci w podstawówce. Wybitne postaci, władcy Polski i przełomowe wydarzenia, które raz na zawsze zmieniły życie naszego kraju. Dacie radę zdobyć komplet punktów? Zapraszamy do wspólnej zabawy z portalem se.pl.

QUIZ. Banalny test wiedzy o historii Polski. Nawet dzieci powinny znać odpowiedzi

Pytanie 1 z 10
Na który rok datuje się Chrzest Polski?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Tym razem mamy dla was prosty - mamy nadzieję - test wiedzy z historii Polski. To wiedza rodem ze szkoły podstawowej! Pamiętacie władców naszego kraju i przełomowe wydarzenia? Przekonajmy się! 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE