Puławy: Karolina zarabiała na seksie. Ohydny proceder 30-latki

i

Autor: KWP Lublin Puławy: Karolina zarabiała na seksie. Ohydny proceder 30-latki

Puławy: Karolina zarabiała na seksie. Ohydny proceder 30-latki

Mieszkanka Puław (woj. lubelskie) zarabiała na seksie, ale jej „działalność” powstrzymali właśnie policjanci. Karolina razem z kolegami werbowała kobiety, które świadczyły usługi seksualne w wynajmowanych mieszkaniach. Grupa zgarniała za to połowę pieniędzy z prostytucji. Ohydny proceder 30-latki i jej „pracowników” zaprowadzi ich za kratki?

Puławy. 30-latka zarabiała na seksie – wykorzystując inne kobiety. Stała na czele szajki czerpiącej korzyści z prostytucji. W ręce policjantów z Lublina wpadła trzyosobowa szajka sutenerów, którą kierowała Karolina K. (30 l.) z Puław. Prostytutek pracujących w obu tych miastach pomagali jej doglądać Łukasz P. (24 l.) i Dariusz S. (46 l.). „Troszczyli” się o nie, wynajmując im mieszkania, umawiając spragnionych rozkoszy klientów, a nawet… zaopatrując w prezerwatywy i kosmetyki. Ohydny proceder przerwała policyjna interwencja. Mundurowi mówią o całej zorganizowanej grupie przestępczej, czerpiącej korzyści z nierządu. – Jej członkowie werbowali kobiety i ułatwiali uprawianie prostytucji w mieszkaniach na terenie województwa lubelskiego. Zatrzymani to 30-letnia mieszkanka Puław oraz jej dwaj koledzy w wieku 24 i 46 lat. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani – informuje kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Sprawa – jak przyznają funkcjonariusze – ma charakter rozwojowy.

Zobacz też: Z beczek wypadły główki noworodków. Makabra w Czerniejowie

Puławy: Karolina zarabiała na seksie. Ohydny proceder 30-latki

i

Autor: KWP Lublin Puławy: Karolina zarabiała na seksie. Ohydny proceder 30-latki
Super Raport 13.09 (Goście: Waldemar Buda - wiceminister funduszy, PiS oraz dr Anna Materska-Sosnowska - WNPiSM UW) Sedno Sprawy Michał Kurtyka

Szajka Karoliny K. swoją działalność miała dopracowaną w najdrobniejszym stopniu – od werbowania kobiet do „pracy”, po zgarnianie połowy „dochodu” oraz wszystko to, co pomiędzy, a więc całą logistykę seks-spotkań w wynajmowanych w tym celu mieszkaniach. – Członkowie grupy tworzyli i zamieszczali ogłoszenia na portalach internetowych. Odbierali telefony od osób zainteresowanych korzystaniem z usług seksualnych oraz umawiali spotkania. Organizowali transport, zapewniali ochronę oraz dostarczali kosmetyki i prezerwatywy. Pobierali połowę zarobionych przez kobiety pieniędzy z tytułu świadczenia usług seksualnych – informuje Fijołek.

Puławy: Karolina zarabiała na seksie. Ohydny proceder 30-latki

i

Autor: KWP Lublin Puławy: Karolina zarabiała na seksie. Ohydny proceder 30-latki

Wprawdzie prostytucja w Polsce nie jest karalna, to już czerpanie z niej zysku przez osoby trzecie, kodeks karny traktuje jako przestępstwo. Mimo młodego wieku Karolina K. stworzyła sprawnie działające w tej „branży” przedsiębiorstwo. Proceder trwał przynajmniej od stycznia do początku września tego roku, w Lublinie i Puławach. W tym czasie szajka stworzyła wiele tzw. domówek, czyli miejsc w wynajmowanych mieszkaniach, gdzie klientów przyjmowało co najwyżej trzy panie do towarzystwa. 30-letnia Karolina K. i dwaj zatrzymani razem z nią mężczyźni (24- i 46-latek) zostali aresztowani. Za kratami spędzą najbliższe trzy miesiące, czekając na proces.

Członkowie szajki usłyszeli zarzuty brania udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, ułatwiania prostytucji i czerpania zysków z nierządu, z którego utworzyli stałe źródło dochodu. Karolina K. dodatkowo odpowie za posiadanie i udostępnianie innym osobom środków odurzających: amfetaminy oraz marihuany. Kobiecie grozi w sumie do 10 lat więzienia, a jej kolegom do 7,5 roku.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?