„Pszczółki” są na fali. Zobaczcie zdjęcia z meczu z AZS Poznań [GALERIA]

2019-03-04 13:32

Starcie akademiczek na lubelskiej hali zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Koszykarki AZS UMCS Lublin pokonały zawodniczki Enea AZS Poznań 78-63.

Mecz był wyrównany – przynajmniej do pewnego momentu. Trzecia i czwarta kwarta pokazały, kto kontroluje spotkanie.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin >>>

– Enea grała dobre spotkanie. My natomiast nie mogliśmy złapać swojego rytmu. Popełnialiśmy dużo błędów indywidualnych w obronie – przyznał po meczu trener Wojciech Szawarski, cytowany przez azs.umcs.pl.

– Dopiero po przerwie, gdy ograniczyliśmy liczbę strat, zaczęło nam iść łatwiej. Druga połowa była na pewno lepsza od pierwszej. Zaczęliśmy kontrolować spotkanie. Zdobyliśmy pewne dwa punkty i to cieszy – mówił Szawarski.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Enea AZS Poznań 78-63 (15-14, 21-17, 22-18, 20-14)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Nikki Greene (18), Martyna Cebulska (4), Dorota Mistygacz (6), Dajana Butulija (11), Kateryna Rymarenko (6), Julia Adamowicz (10), Magdalena Szajtauer (6), Irena Vrančić (10), Dominika Poleszak (6), Uliana Datsko (1), Kaja Grygiel, Brianna Kiesel (DNP).

Enea AZS Poznań: Jazmine Davis (13), Magdalena Parysek-Bochniak (8), Dominika Urbaniak (2), Khaalia Hillsman (18), Olena Samburska (13), Julia Niemojewska (2), Marta Nowicka, Aleksandra Parzeńska (2), Karolina Stefańczyk, Kinga Demczur (5).