Pseudokibice z Lublina zamieszani w handel narkotykami, włamania i rozboje [ZDJĘCIA, WIDEO]

2016-06-20 13:08

11 osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców dwóch klubów sportowych z Lublina i okolic zatrzymali policjanci lubelskiego CBŚP. Łącznie usłyszeli 25 zarzutów.

Policjanci lubelskiego Centralnego Biuro Śledczego Policji rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą wywodzącą się ze środowisk pseudokibiców dwóch klubów sportowych. Zebrali dowody świadczące, że jej członkowie handlowali narkotykami.

Zaledwie w ciągu tylko pół roku grupa wprowadziła do obrotu ponad 13 kilogramów amfetaminy. Jej członkowie mają na swoim koncie włamanie do mieszkania i kradzież wartościowych dzieł sztuki na kwotę około 45 tys. zł. Jak udowodnili policjanci członkowie grupy usiłowali też odebrać siłą pieniądze, które zostały pobrane z banku przez mężczyznę. Chodziło o 35 tys. zł.

Policjanci tuż po 6.00 rano w mieszkaniach zatrzymali 4 osoby. U jednej z nich funkcjonariusze zabezpieczyli 35 sztuk amunicji i małą plantację konopi. Pozostałe 7 osób zostało doprowadzonych z aresztów śledczych i zakładów karnych, gdzie przebywały w związku z innymi przestępstwami.

Wśród zatrzymanych osób znalazł się lider grupy 38-letni Mariusz K. i jego 35-letnia partnerka Katarzyna K., która odpowiadać będzie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Za kierowanie grupą grozi do 10 lat, a najwyższa kara grozi za przestępstwa rozboju – do 12 lat. Wobec 5 osób sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Trzy kolejne będą podpisywały policyjny dozór. Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy.