Przez lisa wpadł autem do stawu. Horror 19-latka w Palikijach

2021-10-21 13:53
Przez lisa wpadł autem do stawu
Autor: KM PSP LUBLIN/ REPRODUKCJA MARIUSZ MUCHA/ SUPER EXPRESS Przez lisa wpadł autem do stawu. Horror 19-latka w Palikijach

Palikije na Lubelszczyźnie stały się miejscem prawdziwego, drogowego (i wodnego) horroru. W jego centrum był z kolei młody, bo zaledwie 19-letni kierowca i… lis. Niepozorne dzikie zwierze spowodowało prawdziwą katastrofę. Przez małego futrzaka nastolatek wpadł autem do stawu. To cud, że przeżył i wyszedł z tego cało.

To prawdziwe szczęście w nieszczęściu! Wprawdzie 19-latek spod Lublina stracił auto, to ocalił jednak rzecz o wiele cenniejszą, czyli własne życie i zdrowie. Stało się to cudem. Wystarczy spojrzeć na przerażające zdjęcia samochodu dosłownie utopionego w stawie. Niewiele brakowało, by nastoletni kierowca zanurzył się pod wodą, uwięziony w śmiertelnie niebezpiecznej blaszanej pułapce, w jaką zamieniłoby się jego auto. Mężczyzna, wracając nocą do domu przez Palikije, spanikował, widząc przebiegającego przez szosę lisa, skręcił kierownicą i… dachując, wylądował w przydrożnym stawie.

Aż trudno w to uwierzyć, ale kierowca o własnych siłach wyszedł z auta i zadzwonił do ojca, żeby ten mu pomógł. Obaj pojechali do szpitala w Lublinie, gdzie okazało się, że prócz zadrapań i przemoczonych ubrań, młodzieńcowi nic się nie stało. Ma za co dziękować. Całe zdarzenie mogło zakończyć się znacznie bardziej tragicznie i przyzna to każdy, kto spojrzy na zdjęcia auta utopionego w stawie.

Super Raport 21.10 (Goście: Jarosław Sellin - wiceminister kultury, PiS oraz Tomasz Trela - Nowa Lewica) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska

Do wypadku doszło przed północą. Droga przez Palikije jest prosta, a kierowca nie jechał zbyt szybko. Nie przewidział jednak, że korzystać z niej będzie jeszcze ktoś inny – mały, niepozorny, a jednak szalenie „niebezpieczny”.

Kierowca tłumaczył, że przed maskę wybiegł mu lis i nie chcąc go przejechać, odbił na pobocze, gdzie dachował, a następnie wpadł do stawu – informuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Wrak audi A6 wydobyli z wody strażacy z Lublina. Nadaje się jedynie na złom. Kierowca był trzeźwy.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE