Przez lisa wpadł autem do stawu

i

Autor: KM PSP LUBLIN/ REPRODUKCJA MARIUSZ MUCHA/ SUPER EXPRESS Przez lisa wpadł autem do stawu. Horror 19-latka w Palikijach

Przez lisa wpadł autem do stawu. Horror 19-latka w Palikijach

Palikije na Lubelszczyźnie stały się miejscem prawdziwego, drogowego (i wodnego) horroru. W jego centrum był z kolei młody, bo zaledwie 19-letni kierowca i… lis. Niepozorne dzikie zwierze spowodowało prawdziwą katastrofę. Przez małego futrzaka nastolatek wpadł autem do stawu. To cud, że przeżył i wyszedł z tego cało.

To prawdziwe szczęście w nieszczęściu! Wprawdzie 19-latek spod Lublina stracił auto, to ocalił jednak rzecz o wiele cenniejszą, czyli własne życie i zdrowie. Stało się to cudem. Wystarczy spojrzeć na przerażające zdjęcia samochodu dosłownie utopionego w stawie. Niewiele brakowało, by nastoletni kierowca zanurzył się pod wodą, uwięziony w śmiertelnie niebezpiecznej blaszanej pułapce, w jaką zamieniłoby się jego auto. Mężczyzna, wracając nocą do domu przez Palikije, spanikował, widząc przebiegającego przez szosę lisa, skręcił kierownicą i… dachując, wylądował w przydrożnym stawie.

Aż trudno w to uwierzyć, ale kierowca o własnych siłach wyszedł z auta i zadzwonił do ojca, żeby ten mu pomógł. Obaj pojechali do szpitala w Lublinie, gdzie okazało się, że prócz zadrapań i przemoczonych ubrań, młodzieńcowi nic się nie stało. Ma za co dziękować. Całe zdarzenie mogło zakończyć się znacznie bardziej tragicznie i przyzna to każdy, kto spojrzy na zdjęcia auta utopionego w stawie.

Super Raport 21.10 (Goście: Jarosław Sellin - wiceminister kultury, PiS oraz Tomasz Trela - Nowa Lewica) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska

Do wypadku doszło przed północą. Droga przez Palikije jest prosta, a kierowca nie jechał zbyt szybko. Nie przewidział jednak, że korzystać z niej będzie jeszcze ktoś inny – mały, niepozorny, a jednak szalenie „niebezpieczny”.

Kierowca tłumaczył, że przed maskę wybiegł mu lis i nie chcąc go przejechać, odbił na pobocze, gdzie dachował, a następnie wpadł do stawu – informuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Wrak audi A6 wydobyli z wody strażacy z Lublina. Nadaje się jedynie na złom. Kierowca był trzeźwy.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?