Protest przewoźników w Lublinie. SPARALIŻUJĄ RUCH w godzinach szczytu? Utrudnienia

i

Autor: Pixabay/pasja1000

Protest przewoźników w Lublinie. SPARALIŻUJĄ RUCH w godzinach szczytu? Utrudnienia

2020-11-17 14:46

We wtorkowe popołudnie szykują się duże utrudnienia w ruchu na ulicach Lublina. Ogólnopolski protest przewoźników ma się odbyć w wielu miastach w kraju – także w stolicy Lubelszczyzny. Od godz. 15.00 przez dwie godziny przewoźnicy będą obecni na ulicach Lublina. Sparaliżują ruch w godzinach szczytu?

O godz. 14.00 spotykają się przed Areną Lublin, a później o godz. 15.00 ruszają na ulice miasta. Ogólnopolski protest przewoźników ma potrwać dwie godziny, do 17.00. Podobnie będzie też w Lublinie.

Zobacz też: Wypadek w Opatkowicach. PRZEJMUJĄCE komentarze po śmierci Darii, Kacpra i Damiana [WIDEO]

Przewoźnicy domagają się rządowego wsparcia w czasie kryzysu spowodowanego przez koronawirusa i pandemię COVID-19. Chcą dopłat do wynagrodzeń i zwolnień ze składek na ZUS. Tłumaczą, że branża przewozowa jest praktycznie martwa od wielu miesięcy. Dzisiejszym protestem chcą zwrócić uwagę na swoje postulaty i sytuację.

Rozpoczynając protest, kierowcy autokarów zapowiedzieli przejazd spod Areny do ronda pod Zamkiem, a później Tysiąclecia i al. Solidarności do wysokości Poniatowskiego. Później wrócą pod Zamek i tak w kółko.

Ogólnopolski protest przewoźników ma się odbyć nie tylko w Lublinie, ale też na ulicach Warszawy, Krakowa, Katowic, Łodzi, Wrocławia, Poznania i kilku innych miast w Polsce. W każdym z nich przewoźnicy chcą protestować od godz. 15.00 do 17.00.

Super Raport 17.11 (Goście: Marcin Horała - wiceminister infrastruktury, PiS; Bogdan Zdrojewski - Senator, PO oraz mecenas Michał Wawrykiewicz)