Próbowała zabić męża. W jej aucie znaleziono noże

i

Autor: Policja Lubelska Próbowała zabić męża. W jej aucie znaleziono noże

Trafiła do aresztu

Próbowała zabić męża. W jej aucie znaleziono noże

2023-05-28 12:51

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 47-latka z powiatu opolskiego (woj. lubelskie) podejrzana o usiłowanie zabójstwa swojego męża. Według ustaleń policji, kobieta w samochodzie zaatakowała go nożem, raniąc m.in. w okolice szyi. W schowkach i pod siedzeniem policjanci znaleźli kolejne noże. Kobiecie grozi dożywocie.

Kobieta od pewnego czasu nie mieszkała ze swoim mężem. W czwartek, 25 maja, wieczorem spotkała się ze swoim mężem w samochodzie w Karczmiskach.

- Gdy mąż przesiadł się na fotel kierowcy, 47-latka chwyciła za ukryty wcześniej nóż i zadawała ciosy w okolice szyi - tłumaczy nadkom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Po chwili sięgnęła po kolejny nóż. Mężczyźnie pomimo kilku ciosów udało się uciec.

Po zatrzymaniu kobiety policjanci przeprowadzili oględziny auta, wtedy okazało się, że w schowkach i pod siedzeniami ukryte były inne noże.

47-latka została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim gdzie usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował wobec niej trzymiesięczny areszt.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara do 25 lat więzienia albo dożywotnie pozbawienie wolności.

Sonda
Czy kara za usiłowanie zabójstwa powinna być wyższa?
Tragiczny wypadek w Lublinie. Nie żyją nastolatkowie. Samochód którym jechali jest całkowicie zmiażdżony!