POWRÓT ZIMY! Ostrzeżenia IMGW dla całej Polski. Mróz, śnieg, oblodzenie. Fatalne warunki

i

Autor: Pixabay/Free-Photos

POWRÓT ZIMY! Ostrzeżenia IMGW dla całej Polski. Mróz, śnieg, oblodzenie. Fatalne warunki

2021-03-04 19:26

Powrót zimy w Polsce! Marzec zaczął się ciepło i wiosennie, ale zimowa aura nie powiedziała ostatniego słowa. Wkrótce czeka nas powrót mrozu, śniegu i oblodzenie na drogach. To fatalne wiadomości dla kierowców. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe dla całej Polski. Szykują się kolejne problemy komunikacyjne? Czego powinniśmy się spodziewać?

To prawdziwy koszmar dla kierowców, którzy podczas podróży powinni spodziewać się fatalnych warunków na drogach. Będzie ślisko i niebezpiecznie. Czy grozi nam kolejny paraliż komunikacyjny?! Synoptycy zapowiadają mróz, śnieg i oblodzenie. To powrót zimy!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla wszystkich województw. Nie ma takiego miejsca w Polsce, w którym pogoda nie powodowałaby problemów i potencjalnego zagrożenia dla zdrowia i życia. To właśnie oznacza żółty alert IMGW, ostrzeżenie I stopnia, które wprowadzono na terenie całego kraju.

Zobacz też: WYPADEK w kopalni Mysłowice-Wesoła! Szukają górników! Trwa akcja ratunkowa [AKTUALIZACJA]

Do Polski z powrotem zawitała zimowa aura. Wieczorem temperatura znacznie spadnie, by w nocy z czwartku na piątek osiągnąć ujemne wartości. Będzie padał deszcz ze śniegiem i śnieg. Synoptycy zapowiadają też oblodzenie, dlatego kierowcy powinni uważać na drogach.

Do Polski wszedł chłodny front atmosferyczny, za którym napływa mroźne, arktyczne powietrze. Przyniósł on ze sobą opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

Zostały wydane nowe ostrzeżenia meteo 1. stopnia na intensywne opady śniegu dla części woj. dolnośląskiego i opolskiego. Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 12 cm – ogłosił na Twitterze IMGW.

Jak z kolei zaznaczyła Ewa Łapińska, synoptyk IMGW, w czwartek po południu temperatura zacznie spadać, a rozległa strefa opadów będzie przemieszczała na południe.W nocy temperatura w całym kraju spadnie do ujemnej i w związku z tym spodziewamy się oblodzenia – powiedziała PAP Ewa Łapińska. Kierowcy powinni więc być ostrożni na drogach.

Synoptyk dodała, że najniższa temperatura będzie w nocy na Suwalszczyźnie, gdzie wyniesie od -6 do -5 stopni Celsjusza, w centrum słupki na termometrach pokażą ok. -3 st., a na południu Polski od -1 do O st. Celsjusza. – Generalnie termometry w kraju pokażą od -6 do -1 st. Celsjusza, a nad morzem około 0 stopni. Wystąpią też opady deszczu ze śniegiem i śniegu – wyjaśniła Ewa Łapińska.

Super Raport 04.03 (Goście: Ryszard Czarnecki, Szymon Hołownia, dr Łukasz Jankowski) Sedno Sprawy: Izabela Leszczyna - PO