Poruszające wyznanie matki 16-letniego Eryka: - Nie radzę sobie z tym dramatem. Nikt nie reagował, gdy katowali jej syna

i

Autor: Mariusz Mucha / Super Express Poruszające wyznanie matki 16-letniego Eryka: - Nie radzę sobie z tym dramatem. Nikt nie reagował, gdy katowali jej syna

Te słowa łamią serce

Poruszające wyznanie matki 16-letniego Eryka: - Nie radzę sobie z tym dramatem. Nikt nie reagował, gdy katowali jej syna

2023-03-07 5:00

16-letni Eryk zginął zakatowany w biały dzień w samym centrum Zamościa, w miejscu pełnym ludzi. Sprawcami byli jego rówieśnicy. - Nie radzę sobie z tym dramatem - mówi we łzach matka chłopca. W dniu pogrzebu Eryka na jaw wyszły nowe fakty w tej bulwersującej sprawie. Śledczym udało się odczytać wiadomości usunięte przez Gabrielę P. - to ona miała "wystawić" chłopaka. Chciała się na nim zemścić.

Zamość. Eryk zginął w samym centrum miasta. Nikt mu nie pomógł

16-letni Eryk został zabity w samym centrum Zamościa. Mimo, że to teren monitorowany, kamery nie uchwyciły momentu ataku. Jednak wiadomo, że całość trwała zaledwie kilka minut. Tyle czasu wystarczyło, by zabić.

Chłopiec błagał swoich oprawców o litość. Śmiertelny okazał się cios, który zadał Daniel G. Nastolatek miał kopnąć Eryka w głowę, ale bili też inni: Szymon J. i Arkadiusz P..

 - Nie radzę sobie z tym dramatem, ale wspierają mnie rodzina, bliscy, partner. Za chwilę przyjdą święta, a ja nie usiądę do stołu ze swoim dzieckiem. Pomyślcie czasami, że jutra może po prostu nie być - mówiła matka chłopca. Kobieta szła na czele marszu przeciwko agresji, który odbył się w weekend w Zamościu.

W poniedziałek, 6 marca, o godzinie 11-tej Eryk ruszył w swą ostatnią drogę. Szczegóły w materiale: Pogrzeb 16-letniego Eryka. Nastolatek spoczął w rodzinnym grobowcu. Płakał cały Zamość [ZDJĘCIA]

Pobicie Eryka w Zamościu. Na jaw wyszły nowe fakty

W dniu pogrzebu Eryka na jaw wypłynęły także nowe, szokujące fakty w tej sprawie. To Gabriela, miała "wystawić" Eryka pozostałym chłopakom. Śledczym udało się odczytać usunięte z messengera wiadomości.

Prokurator przedstawił 16-latce zarzut pomocnictwa. To ona według śledczych przekazała sprawcom śmiertelnego pobicia czas i miejsce przebywania 16-letniego Eryka. Nastolatka nie brała udziału w przemocy.

- Wobec niej również dzisiaj skierowaliśmy wniosek do sądu rodzinnego o zastosowanie izolacyjnego środka tymczasowego w postaci umieszczenia w schronisku dla nieletnich - przekazał Artur Szykuła, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Nastolatka złożyła zeznania, jednak ich treść nie zostanie ujawniona z uwagi na dobro śledztwa.

17-letniemu Danielowi G. śledczy przedstawili zarzut zabójstwa i udziału w pobiciu, argumentując, że z dotychczasowych informacji wynika, że to właśnie on był osobą najbardziej agresywną w tym zdarzeniu i zadał ofierze kopnięcie w głowę, które skutkowało zgonem. Podejrzany przyznał się jedynie do zarzutu udziału w bójce. Zastosowano wobec niego areszt.

Pozostałym dwóm 16-latkom: Szymonowi J. i Arkadiuszowi P. prokuratura zarzuciła udział w pobiciu. Nastolatkowie trafili do do schroniska dla nieletnich.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Rodzina i koledzy odprowadzili Eryka do grobu
Listen on Spreaker.