Ponad 100 tys. szczepionek na COVID podanych w Lubelskiem. Coraz więcej zaszczepionych

i

Autor: Pixabay/KitzD66

Ponad 100 tys. szczepionek na COVID podanych w Lubelskiem. Coraz więcej zaszczepionych

2021-02-10 15:29

Ponad 101,5 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19 podano dotąd w Lubelskiem, w tym ponad 25,8 tys. pacjentów otrzymało już drugą dawkę – wynika z rządowego raportu. Do 132 punktów preparaty dotarły w tym tygodniu z opóźnieniem. Liczba zaszczepionych systematycznie rośnie, choć wciąż pojawiają się problemy z dostępnością preparatu. Oto najnowsze dane o szczepieniach na Lubelszczyźnie.

Z opublikowanego w środę rządowego raportu szczepień wynika, że w Lubelskiem ostatniej doby zastrzyki przyjęło ponad 5,1 tys. chętnych. Dzienna liczba iniekcji w województwie, w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców, wyniosła 24,11, co plasuje region na trzecim miejscu po podlaskim (27,9) i świętokrzyskim (25,29).

Najwięcej, blisko 37 tys. zastrzyków, wykonano dotąd w Lublinie, a ponad 6,5 tys. w powiecie puławskim, prawie 4,9 tys. w Białej Podlaskiej i prawie 4,7 tys. w Zamościu. W woj. lubelskim szczepienia populacyjne wykonuje 417 punktów. Do 132 z nich w poniedziałek nie dotarły dostawy preparatu.

Braki te zostały już uzupełnione – poinformowała rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka. Zaznaczyła, że w większości punktów, do których szczepionki dotarły z opóźnieniem, nie było pacjentów umówionych na poniedziałek, więc opóźnienie dostawy nie spowodowało konieczności przesuwania terminów.

W Lubelskiem w 32 szpitalach węzłowych trwają szczepienia grupy zero, czyli pracowników sektora ochrony zdrowia, głównie drugą dawką. W wielu z nich prowadzone są też szczepienia populacyjne.

Zobacz też: Koronawirus: Lubelskie – 10 lutego. Ile jest dziś nowych przypadków? Liczba zgonów na COVID

Według informacji przekazanych PAP przez rzecznika prasowego marszałka woj. lubelskiego Remigiusza Małeckiego do wtorku w sześciu szpitalach podległych samorządowi zaszczepiono w sumie ponad 21,2 tys. osób, z czego ponad 7,3 tys. drugą dawką.

Super Raport 10.02