Młodzi mogą liczyć na pomoc doświadczonych przedsiębiorców

i

Autor: Nappiness, CC0 Public Domain, pixabay.com Młodzi mogą liczyć na pomoc doświadczonych przedsiębiorców

Pomogą Ci rozkręcić biznes! Lublin wspiera młodych z pomysłem [AUDIO]

2016-04-16 10:00

Masz pomysł na biznes, ale nie wiesz od czego zacząć? Teraz to żaden problem. Ruszył program „Platformy Startowe dla nowych pomysłów”. 

Ma on służyć młodym przedsiębiorcom, ale również miastu. Celem projektu jest budowa innowacyjnego produktu, finansowe wsparcie twórców oraz promocja pomysłu. Przedsiębiorca będzie mógł ubiegać się o bezzwrotną dotację na wejście na rynek. Wszystko to w Lublinie, w którym dynamicznie rozwija się branża IT. Projekt będzie wspierany przez Lubelski Park Naukowo Technologiczny i Platformę Connect. 

Platformy Startowe to program adresowany do pomysłodawców, którzy chcą rozwijać swój biznes w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej (podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, podlaskie i warmińsko- mazurskie). O pomoc mogą ubiegać się młodzi, ale z przemyślanym pomysłem na swój biznes. Program zakłada, że na Lubelszczyźnie powstanie przyjazne otoczenie umożliwiające rozwijanie startupów. Do wspólnego rozwijania młodej myśli mają dołączyć się przedsiębiorcy, uczelnie czy władze miasta.  

 - Lublin dużo zyska na realizacji tego projektu. Osoby czy zespół otrzyma wsparcie ekspertów, grupy mentorów. Zostanie otoczony opieką biznesową. Nie pracujemy dużo na papierze czy na zapleczu. Wychodzimy do klientów- bardzo ważne jest poznanie środowiska – mówi Leszek Czech z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Posłuchaj, dlaczego warto dołączyć do programu. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA. 

Najlepsze pomysły mogą liczyć na dofinansowanie do 800 tys. złotych. Wsparcie kierowane jest przede wszystkim do studentów ostatnich lat studiów i absolwentów, którzy chcą uruchomić biznes w Polsce Wschodniej. Do programu mogą przystąpić osoby, które w momencie zgłoszenia do programu nie ukończyły 35. roku życia. Zgłosić może się zarówno grupa, jak i pojedyncza osoba fizyczna. Musi to być pomysł świeży, który nie jest przedmiotem działalności gospodarczej.

Na Lubelszczyźnie program wspiera Platforma Connect, której głównym zadaniem jest  pomoc w rozwijaniu startupów.