Polka straciła głowę dla Jeffa. Obiecał życie jak z bajki. Sprzedała mieszkanie, wzięła kilka kredytów

i

Autor: shutterstock Polka straciła głowę dla Jeffa. Obiecał życie jak z bajki. Sprzedała mieszkanie, wzięła kilka kredytów

Złamał serce i okradł

Polka straciła głowę dla Jeffa. Obiecał życie jak z bajki. Sprzedała mieszkanie, wzięła kilka kredytów

2023-04-07 16:24

Policjanci nieustannie ostrzegają przed oszustami działającymi w internecie. Jak widać na poniższym przykładzie, takie apele są potrzebne. 73-letnia mieszkanka powiatu parczewskiego (woj. lubelskiego) dała się naciągnąć oszustowi, który podawał się za Amerykanina pracującego w Norwegii. Zakochana po uszy seniorka wykonywała przelew za przelewem.

Oszust zagadał do 73-latki za pomocą komunikatora internetowego. Przedstawił się jako Jeff Jeferson. Mówił, że jest Amerykaninem, wdowcem z dwójką dzieci. Twierdził, że pracuje na platformie wiertniczej w Norwegii. Pisali ze sobą ponad półtora roku. W tym czasie uczucie kwitło. 73-latka co raz bardziej wpadała w sidła zastawione przez oszusta. Jeff obiecał jej małżeństwo i cudowne, wspólne życie. Po pewnym czasie pojawił się temat pieniędzy. - Poprosił 73-latkę o pomoc finansową ponieważ ma problemy i potrzebuje gotówki na wyjście z aresztu. Ponadto twierdził również, że ma chore dzieci, które potrzebują wsparcia finansowego na leczenie. Pokrzywdzona wierząc w obietnice ukochanego przelała mu pierwsze pieniądze - informuje sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk z KPP Parczew. Zuchwały oszust poczuł, że może prosić o wiele więcej.

Złamał serce, ukradł pół miliona złotych

Zaślepiona miłością mieszkanka powiatu parczewskiego sprzedała mieszkanie, zaciągnęła kilka kredytów ponad 125 tysięcy złotych oraz oddała oszustowi wszystkie swoje oszczędności. - W czasie półtora rocznej znajomości wykonała kilkadziesiąt przelewów na wskazane przez ukochanego konta bankowe. Łącznie przekazała mężczyźnie ponad 500 tysięcy złotych - dodaje sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk. Kobieta wielokrotnie prosiła o zwrot pożyczonych pieniędzy, ale Jeff ciągle znajdował jakąś wymówkę.  

Czytaj też: Chris obiecał pół miliona złotych i życie jak w bajce. 37-latka myślała, że pisze z amerykańskim aktorem

Sonda
Oszustwo w internecie. Czy spotkałeś się z próbą wyłudzenia pieniędzy?