Policja rozdaje DARMOWE BILETY lotnicze! Jeden trafił na Lubelszczyznę [AUDIO]

2020-01-15 16:45 Olka Mazur
Policja rozdaje DARMOWE BILETY lotnicze! Jeden trafił na Lubelszczyznę [AUDIO]
Autor: pixabay.com/KWP Lublin

Policja rozdaje darmowe bilety lotnicze. Do akcji dołącza się też straż graniczna i służba więzienna. Biletów będzie kilkadziesiąt, a jednym z pierwszych „szczęśliwców” jest mieszkaniec Lubelszczyzny. Mundurowi zapraszają po odbiór biletu. Zaskakująca inicjatywa!

„Darmowe bilety lotnicze” to nowa akcja policji wymierzona w ukrywających się przestępców. Polega na publikowaniu wizerunku i danych poszukiwanego na specjalnym blankiecie linii Police Airlines.

Czasami jest tak, że takie osoby żyją gdzieś blisko nas w społeczeństwie, natomiast my nie mamy świadomości, że ta osoba jest poszukiwana przez policję – mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji. – Stąd też może nietypowa akcja i nietypowy pomysł, ale zarazem taki, który ma szansę, za pośrednictwem różnych środków przekazu, dotrzeć do większego grona odbiorców.

Akcja wystartowała w tym tygodniu. Jeden z biletów otrzymał Grzegorz Włodarczyk z Trawnik, którego policjanci poszukują od marca ubiegłego roku.

– Wśród tych biletów znajduje się osoba, która jest poszukiwana właśnie z terenu naszego województwa – dodaje Laszczka-Rusek. – Poszukiwania prowadzone są przez Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Dotyczą Grzegorza Włodarczyka podejrzanego o zabójstwo swojej żony.

Policja chce, aby właśnie w taki sposób informacje o poszukiwanych dotarły do jak największej liczby osób.

Do akcji policji chętnie włączają się inne służby. Na Facebooku straż graniczna zadeklarowała, że pomoże zainteresowanym przekazać bilety. Wystarczy, że zgłoszą się do najbliższej placówki straży granicznej lub podejdą do kontroli na dowolnym przejściu granicznym.

Swój bonus dodaje także służba więzienna. Do bezpłatnych biletów lotniczych od policji dorzuca gratis pobyt w jednym ze swoich 120 ośrodków. Zapewniają pokój, pełne wyżywienie i niepowtarzalny widok z okna, a także całodobową ochronę.​

Więcej o tym mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji. Posłuchaj: