Sytuacja na drogach z każdym dniem będzie coraz mniej bezpieczna

i

Autor: StockSnap, CCO Public Domain, pixabay.com Sytuacja na drogach z każdym dniem będzie coraz mniej bezpieczna

Policja: Jesienią uważaj na drodze!

2015-09-27 19:41

Opady deszczu, spadające liście i nocne przymrozki to sytuacje, na które muszą być przygotowani kierowcy na czas rozpoczynającej się jesieni.  

Kierowcy powinni pamiętać o pieszych. W ostatnich dniach lubelscy funkcjonariusze dyskutowali o bezpieczeństwie na drogach. Teraz apelują o ostrożność. Wszyscy są zgodni: potrzebna jest edukacja, apele o przestrzeganie przepisów i nowe rozwiązania w infrastrukturze drogowej.

- Policja to nie tylko karanie i represja – mówi nadinspektor Dariusz Działo, Lubelski Komendant Wojewódzki. - Policja to profilaktyka, współpraca z instytucjami, aby zapewnić bezpieczeństwo. Pora letnia już minęła i zmrok zapada szybciej – dodaje.

Policja wystawiła już ponad 700 mandatów uczestnikom ruchu drogowego za nieprzestrzeganie przepisów o ruchu drogowym.

- Fizyczne spowolnienie przez zawężenie drogi czy stworzenie barw dla kierowców oznacza, że mieszkańcy z lubelskich osiedli mogą się czuć bezpiecznie – zapewnia Krzysztof Żuk, prezydent miasta. - Tam się nie da jechać szybciej niż 30km/h.

- Zmiany powstają ciągle – mówi Wojciech Wilk, wojewoda lubelski. - Jeśli projektowana jest jakakolwiek nowa droga czy ciąg pieszy to pod uwagę brane są wszystkie przepisy, które mogą bezpieczeństwo poprawić.

Statystyki lubelski policjantów ukazują, że do poprawy jest dużo. Tylko w pierwszym półroczu tego roku w województwie lubelskim doszło do 148 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. 26 osób zginęło, a 130 odniosło obrażenia.