POGRZEB ks. Leszka Surmy. Abp Budzik: Jego śmierć to BOLESNE ZASKOCZENIE

i

Autor: Archdiecezja Lubelska; Pixabay/goszka

POGRZEB ks. Leszka Surmy. Abp Budzik: Jego śmierć to BOLESNE ZASKOCZENIE

2020-12-22 15:19

Ks. Leszek Surma – znany kapłan, proboszcz i dziennikarz – został znaleziony martwy na plebanii. Zmarł nagle. Ci, którzy go znają, nie kryją żalu i smutku po stracie, jaką jest jego przedwczesne odejście. W środę w Świdniku pogrzeb zmarłego kapłana. Uroczystość będzie transmitowana w telewizji i internecie. Ks. Leszek Surma zostanie pochowany w Lublinie.

W środę, 23 grudnia, w Świdniku pogrzeb ks. Leszka Surmy. Uroczystość będzie transmitowana. Po niej, ciało zmarłego kapłana zostanie pochowane w Lublinie. Ks. Leszek Surma zmarł nagle 20 grudnia. Był proboszczem parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku oraz wieloletnim dziennikarzem i redaktor w lubelskim oddziale TVP.

W przeszłości był m.in. wicedyrektorem Katolickiego Radia Lublin i diecezjalnym korespondentem Katolickiej Agencji Informacyjnej. Od 1996 roku współpracował z TVP Lublin. Od 2014 roku był proboszczem parafii Chrystusa Odkupiciela w Świdniku.

Zobacz też: SKATOWALI Aleksandra w jego własnym domu. BESTIE z Białej Podlaskiej ZABIŁY 30-latka

To właśnie tam (w kościele przy ul. Kosynierów 6 w Świdniku) we wtorek odbędzie się modlitwa za zmarłego, a w środę pogrzeb. 22 grudnia o godz. 17.00 różaniec, a o godz. 18.00 msza św. żałobna w intencji zmarłego. 23 grudnia o godz. 10.00 różaniec, a o godz. 11.00 msza św. pogrzebowa.

Odeszli nagle. Tak wyglądają groby aktorów i muzyków. (Nie)zapomniani

Zobacz też: Lublin: Pasterka nie tylko o północy. Dodatkowe msze w Wigilię i Boże Narodzenie 2020

Po mszy św. ciało zmarłego zostanie przewiezione i złożone na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie – informuje Kuria Metropolitalna w Lublinie. Msza pogrzebowa będzie transmitowana na antenie TVP Lublin. Sygnał telewizji jest też dostępny w internecie, na stronie TVP.

Wiadomość o śmierci ks. Leszka Surmy była dla nas ogromnym i wielkim zaskoczeniem – mówił na antenie Radia Plus Lublin, abp Stanisław Budzik. – To ogromna strata dla naszej archidiecezji i lubelskiej telewizji. Dla wszystkich, którzy dzięki jego słowu i zaangażowaniu mogli słuchać mądrych refleksji, podziwiali jego wielką kulturę i skromność. To ogromna strata także dla mnie osobiście – przyznał metropolita lubelski.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!