Pogorzelec: Makabryczna śmierć w płomieniach. Nie żyje 67-latek

i

Autor: KWP Lublin Pogorzelec: Makabryczna śmierć w płomieniach. Nie żyje 67-latek

Tragiczny pożar

Pogorzelec: Makabryczna śmierć w płomieniach. Nie żyje 67-latek

2022-10-06 10:10

Tragiczny w skutkach pożar w Pogorzelcu na Lubelszczyźnie. W środę (5.10) nad ranem w płomieniach trawiących drewniany budynek zginął mężczyzna. Pożar wybuch w budynku mieszkalnym… Niestety, przebywającego w środku człowieka nie udało się uratować. Przyczyny tragedii nie są znane. Na miejscu pracują strażacy, a wkrótce sprawą zajmie się policja i prokuratura.

Tragiczny pożar w miejscowości Pogorzelec (gm. Sosnówka, pow. bialski) na północnym wschodzie Lubelszczyzny. W środę (5.10) nad ranem w płonącym budynku zginął mężczyzna. Okoliczności tragicznej śmierci wśród płomieni będą teraz wyjaśniać policjanci i prokuratura.

Pogorzelec: Tragiczny pożar na Lubelszczyźnie

Ogień wybuchł w domu jednorodzinnym – potwierdził w rozmowie z Radiem Plus Lublin dyżurny lubelskiej straży pożarnej, mł. bryg. Marcin Babula. – Mamy ofiarę śmiertelną. Zginął mężczyzna w pożarze drewnianego budynku mieszkalnego – przekazał strażak.

Akcja strażaków na miejscu tragedii trwała kilka godzin. Pracowało tam sześć zastępów straży pożarnej – kilkudziesięciu strażaków.

Strażacy dostali zgłoszenie o pożarze o godz. 4.30. Niedługo później byli na miejscu, ale w przypadku drewnianego budynku, walka z ogniem od początku była bardzo trudna. Wstępne informacje wskazują na to, że zmarły mieszkał w domu samotnie.

Wydobywający się z budynku dym zauważyła kobieta mieszkająca na pobliskiej posesji. Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz objętego pożarem domu prawdopodobnie znajduje się jego właściciel – opisuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. – W trakcie prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczej, w budynku strażacy odnaleźli ciało – prawdopodobnie 67-letniego mieszkańca posesji.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności procesowe na miejscu makabrycznego pożaru. Pracował tam także biegły z zakresu pożarnictwa. Ruszyło śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny i dokładne okoliczności tragedii. Ciało zmarłego mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji zwłok.

Sonda
Czy boisz się pożaru?
Tragedia w Łochowie pod Węgrowem. 25-letnia Wiktoria spłonęła w swoim łóżku na oczach rodziny